Selfie. Na Instagramach, Facebookach, Googl… ach, zapomniałam, że tam ciemno wszędzie i głucho wszędzie. A więc na Instagramach, Facebookach i innych, mniej znanych portalach takie zdjęcia są naj. Najpopularniejsze, najczęściej komentowane, najczęściej lajkowane.

Selfie, selfie, selfie! Robimy je w lustrze, w oknie, sami sobie, lustrzanką, komórką, ajfonem, kalkulatorem, kotletem! Schabowym lub mielonym, do wyboru do koloru ;) Śmiejemy się z selfie, ale sami je robimy. Co w tym jest złego, powiedzcie mi, bo ja chyba czegoś tu nie rozumiem. Ktoś robi coś ciekawego, ładnie dziś wygląda, chce się pochwalić nowym kolczykiem w… twarzy. Robi sobie selfie, wrzuca wszędzie gdzie się da i omija go dzwonienie do wszystkich znajomych po kolei tylko i wyłącznie w celu poinformowania ich o tym, o czym właśnie informują ich wszystkie portale społecznościowe.

Wszyscy robią selfie, robię i ja! Moje możecie znaleźć na Instagramie i Facebooku. I naprawdę szkoda, że piękne, anglojęzyczne #selfie to po polsku zwykła, wulgarna “samojebka”. Jakby nie mógł byś samofota lub samopstryk. Wymyślmy polską nazwę #selfie, błagam!

Miniaturkę cyknęła Gisela Giardino z flickra.

0 Shares:
3 komentarzy
  1. Eh biedne samojebki! Ja uwielbiam to słowo bardzo dobrze mi się kojarzy. Co do samych #selfie to niestety kojarzą się ludziom źle z powodu tych wszystkich durnych ludzi, którzy wrzucają nowe #selfie 3 razy dziennie. Myślę, że samojebki są pozytywne i fajne ale w odpowiednich ilościach. Czytałam gdzieś ostatnio artykuł, który głosił że jeżeli ktoś robi sobie selfie wiecej niz 3 czy tam 5 razy na dobe to jest to zaburzenie psychiczne :P Także #selfie jest niebezpieczne :P trzeba uważać :) Nie powiem bo sama sobie lubie czasami strzelić :)

  2. Nazwa “selfie” mnie wkurza bardziej niż same zdjęcia. Wcześniej mówiło się na to słit focia i tego się trzymam xD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: