Menu & Search
Wyzwanie filmowe na 2016 rok

Wyzwanie filmowe na 2016 rok

Niedawno zamieściłam wpis z książkowym wyzwaniem na nadchodzący 2016. rok. Obiecałam wam też drugie wyzwanie i oto jestem. Przed wami moje wyzwanie filmowe, w którym obejrzymy razem aż pięćdziesiąt dwa filmy.

Niektórzy twierdzą, że wartościowe są tylko książki, a filmy mogę im buty czyścić. To oczywiście przeogromna nieprawda i bucem jest według mnie ten, kto bezwzględnie tak twierdzi. Moim zdaniem są pewne przełomowe momenty w historii kina, kiedy powstają produkcje wyjątkowo wartościowe pod względem merytorycznym, realizacyjnym i te powinniśmy nadrabiać. Nadrabiać powinniśmy również te pozycje, które z niewiadomych nam względów okazały się kasowymi sukcesami, a na pierwszy rzut oka są głupiutke – nie zawsze to, co podoba się tłumom jest złe.

Ponieważ tego typu wyzwania powinny według mnie opierać się właśnie na nadrabianiu, przygotowałam listę nie najnowszych (ale też nie najstarszych – powiedzmy tak do 2014. roku) filmów, które w jakiś sposób zapisały się w historii kinematografii. Znalazły się tu filmy z przeróżnych gatunków, przeznaczone dla bardzo różnych grup wiekowych i dotykające różnorodnej problematyki. Liczę, że jeśli są wśród was ci, którzy nie przepadają za filmami, będą mieli szansę odnaleźć swoją ścieżkę w tym świecie i dzięki temu wyzwaniu sięgną po jeszcze więcej i więcej. Może akurat w sam raz na nadchodzący rok odkryjecie, że kochacie jakiś konkretny gatunek i obejrzycie w kinie wszystkie nadchodzące premiery?

W przygotowaniu propozycji pomógł mi album “1001 filmów, które musisz zobaczyć” wydawnictwa Elipsa. Listę możecie wydrukować i powiesić na lodówce, a jeśli okaże się, że macie ochotę dopisać własne propozycje, bo na przykład jesteście maniakami kina i moje typy już widzieliście lub po prostu wolicie przedłużyć wyzwanie i postawić przed sobą cel jeszcze ambitniejszy niż pięćdziesiąt dwa filmy, zapiszcie się do newslettera – jeszcze w tym roku otrzymacie bezpłatnie czysty szablon wyzwania, wraz z szablonami wyzwania książkowego.
Aby otworzyć obrazek w pełnym rozmiarze, kliknij jego miniaturę. Format to pionowe A4, możesz drukować prosto z przeglądarki lub zapisać na dysk.

2 komentarze
Leave a Comment

 1. 3 lata ago

  Super! Zapisałam się do newslettera, bo jednak wolę sama ustalić sobie co będę oglądała. Zwłaszcza, że sporo pozycji z Twojej listy oglądałam. :)
  Dzięki wielkie!

  • 3 lata ago

   Super! :) Kolejna porcja newsletterów jest już rozesłana, więc możesz sprawdzić skrzynkę :)

   Trafność mojej listy zależy od wielu czynników – wieku, zainteresowania kinem, czasu poświęcanego na oglądanie, dlatego trudno dopasować jedną uniwersalną dla wszystkich :D

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij