Niedawno zamieściłam wpis z książkowym wyzwaniem na nadchodzący 2016. rok. Obiecałam wam też drugie wyzwanie i oto jestem. Przed wami moje wyzwanie filmowe, w którym obejrzymy razem aż pięćdziesiąt dwa filmy.

Niektórzy twierdzą, że wartościowe są tylko książki, a filmy mogę im buty czyścić. To oczywiście przeogromna nieprawda i bucem jest według mnie ten, kto bezwzględnie tak twierdzi. Moim zdaniem są pewne przełomowe momenty w historii kina, kiedy powstają produkcje wyjątkowo wartościowe pod względem merytorycznym, realizacyjnym i te powinniśmy nadrabiać. Nadrabiać powinniśmy również te pozycje, które z niewiadomych nam względów okazały się kasowymi sukcesami, a na pierwszy rzut oka są głupiutke – nie zawsze to, co podoba się tłumom jest złe.

Ponieważ tego typu wyzwania powinny według mnie opierać się właśnie na nadrabianiu, przygotowałam listę nie najnowszych (ale też nie najstarszych – powiedzmy tak do 2014. roku) filmów, które w jakiś sposób zapisały się w historii kinematografii. Znalazły się tu filmy z przeróżnych gatunków, przeznaczone dla bardzo różnych grup wiekowych i dotykające różnorodnej problematyki. Liczę, że jeśli są wśród was ci, którzy nie przepadają za filmami, będą mieli szansę odnaleźć swoją ścieżkę w tym świecie i dzięki temu wyzwaniu sięgną po jeszcze więcej i więcej. Może akurat w sam raz na nadchodzący rok odkryjecie, że kochacie jakiś konkretny gatunek i obejrzycie w kinie wszystkie nadchodzące premiery?

W przygotowaniu propozycji pomógł mi album “1001 filmów, które musisz zobaczyć” wydawnictwa Elipsa. Listę możecie wydrukować i powiesić na lodówce, a jeśli okaże się, że macie ochotę dopisać własne propozycje, bo na przykład jesteście maniakami kina i moje typy już widzieliście lub po prostu wolicie przedłużyć wyzwanie i postawić przed sobą cel jeszcze ambitniejszy niż pięćdziesiąt dwa filmy, zapiszcie się do newslettera – jeszcze w tym roku otrzymacie bezpłatnie czysty szablon wyzwania, wraz z szablonami wyzwania książkowego.
Aby otworzyć obrazek w pełnym rozmiarze, kliknij jego miniaturę. Format to pionowe A4, możesz drukować prosto z przeglądarki lub zapisać na dysk.

0 Shares:
2 komentarzy
  1. Super! Zapisałam się do newslettera, bo jednak wolę sama ustalić sobie co będę oglądała. Zwłaszcza, że sporo pozycji z Twojej listy oglądałam. :)
    Dzięki wielkie!

    1. Super! :) Kolejna porcja newsletterów jest już rozesłana, więc możesz sprawdzić skrzynkę :)

      Trafność mojej listy zależy od wielu czynników – wieku, zainteresowania kinem, czasu poświęcanego na oglądanie, dlatego trudno dopasować jedną uniwersalną dla wszystkich :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać:
Więcej

Jak robić dobre notatki?

Dobre notatki to coś, za co wielu uczniów i studentów dałoby się pokroić. Zamiast jednak być tym, co przed każdym testem biega za znajomymi i błaga o pomoc, może to właśnie za wami będą biegać? Dziś dam wam kilka rad dotyczących robienia dobrych notatek. A jeśli wolicie wersję filmową, zapraszam na vloga.
Więcej

Blogi, na które zaglądam regularnie

To nie jest tak, że czytam tylko siebie. Czytam blogi od zawsze, ale odkąd sama zajęłam się pisaniem, zaglądam do innych jeszcze częściej. Może dlatego, że od jakiegoś czasu blogosfera rozwija się tak szybko i tyle cudownych, kreatywnych blogów powstało, że czerpanie od nich inspiracji pełnymi garściami to sama przyjemność.