Menu & Search
Wyzwanie czytelnicze na 2016 rok

Wyzwanie czytelnicze na 2016 rok

Końcówka starego roku i początek nowego to okres robienia postanowień na nadchodzący czas. O tyle, o ile w zasadność postanowień noworocznych od jakiegoś czasu już wątpię i wyznaję nieco inną zasadę (ale o tym w filmie niedługo), tak jestem za tym, by stawiać przed sobą różne zadania i wyzwania, stąd pomysł na wyzwanie czytelnicze na 2016. rok.

Z doświadczenia wiem, że z czytaniem książek bywa ciężko, zwłaszcza, gdy mamy mało czasu. Dlatego nie zakładam tu ekstremalnych terminów takich jak chociażby przeczytanie jednej książki tygodniowo. Stwierdziłam, że dwie w miesiącu i dwie gratis zupełnie wystarczą do tego, by wyrobić w sobie nawyk czytania, znaleźć odrobinę czasu na tę przyjemność i nauczyć się organizować czas tak, by zawsze znalazła się chwila. Gdy już nauczymy się organizować swój czas, znacznie łatwiej nam będzie dopisać kolejne i kolejne pozycje do listy.

Pierwsza lista, zatytułowana “Klasyki literatury”, zawiera książki powszechnie znane. Została przygotowana w oparciu o album “1001 książek, które musisz przeczytać” wydawnictwa Elipsa (pisałam o nich tutaj). Wyszukałam czternaście najciekawszych pozycji na dobry początek, z których pewnie chociaż jedną kiedykolwiek przeczytaliście, a o kilku na pewno słyszeliście, a na pewno każdą z nich warto przeczytać w całości.

book-1031359_1920

Druga lista (“Nowe i lubiane”) to książki, które przeczytałam w minionym roku i polecam z całego serducha dla każdego. Część z nich już recenzowałam, o części dopiero mam zamiar wam coś napisać lub opowiedzieć. Niektóre z nich to pozycje popularne, zwłaszcza wśród młodzieży i nie zdziwi mnie, jeśli je czytaliście (wtedy nie wahajcie się i podmieńcie na własne propozycje!). Jest to lista zdecydowanie lżejsza niż poprzednia, ale na pewno nie mniej ciekawa. Może ktoś pokusi się o zrobienie obu?

Niedługo również rusza newsletter i pierwszym unikalnym materiałem TYLKO dla subskrybentów będzie lista książek do samodzielnego uzupełnienia, podzielona na półrocza. Dzięki temu, będziecie mogli ją wydrukować, wypełnić własnymi wymarzonymi książkami do przeczytania, a oprócz tego podzielić wyzwanie na dwa, jasno określone półrocza, odhaczyć postępy i przeczytać tym samym aż 28 książek! Pierwszy mail będzie wysłany pod koniec roku, a kolejne będą pojawiać się nie częściej niż co dwa tygodnie. Zapisać się do newslettera można na kilka sposobów, między innymi z menu po prawej stronie, ale możesz skorzystać z poniższego formularza:
Aby wydrukować listę, kliknij na obrazek, a następnie zapisz na dysku lub drukuj prosto z przeglądarki. Format to poziome A4.

2 komentarze
Leave a Comment

  1. Oliwia Markiewicz
    3 lata ago

    “Bóg nigdy nie mruga” moją ulubioną książkę ever, ale trzeba to czytać na smutno, bo w innych przypadkach słabo działa.

  2. Olivia
    3 lata ago

    świetne wyzwanie, ale w tym roku przeczytałam może z 4 książki, z czego większość była w formie e-booka i to raczej biznesowe książki ( nie dłuższe niż sto stron). Też kocham czytanie, ale na prawdę trudno znaleźć na to czas. pozdrawiam [www.nielegalna-strefa.blogspot.com]

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij