Końcówka starego roku i początek nowego to okres robienia postanowień na nadchodzący czas. O tyle, o ile w zasadność postanowień noworocznych od jakiegoś czasu już wątpię i wyznaję nieco inną zasadę (ale o tym w filmie niedługo), tak jestem za tym, by stawiać przed sobą różne zadania i wyzwania, stąd pomysł na wyzwanie czytelnicze na 2016. rok.

Z doświadczenia wiem, że z czytaniem książek bywa ciężko, zwłaszcza, gdy mamy mało czasu. Dlatego nie zakładam tu ekstremalnych terminów takich jak chociażby przeczytanie jednej książki tygodniowo. Stwierdziłam, że dwie w miesiącu i dwie gratis zupełnie wystarczą do tego, by wyrobić w sobie nawyk czytania, znaleźć odrobinę czasu na tę przyjemność i nauczyć się organizować czas tak, by zawsze znalazła się chwila. Gdy już nauczymy się organizować swój czas, znacznie łatwiej nam będzie dopisać kolejne i kolejne pozycje do listy.

Pierwsza lista, zatytułowana “Klasyki literatury”, zawiera książki powszechnie znane. Została przygotowana w oparciu o album “1001 książek, które musisz przeczytać” wydawnictwa Elipsa (pisałam o nich tutaj). Wyszukałam czternaście najciekawszych pozycji na dobry początek, z których pewnie chociaż jedną kiedykolwiek przeczytaliście, a o kilku na pewno słyszeliście, a na pewno każdą z nich warto przeczytać w całości.

book-1031359_1920

Druga lista (“Nowe i lubiane”) to książki, które przeczytałam w minionym roku i polecam z całego serducha dla każdego. Część z nich już recenzowałam, o części dopiero mam zamiar wam coś napisać lub opowiedzieć. Niektóre z nich to pozycje popularne, zwłaszcza wśród młodzieży i nie zdziwi mnie, jeśli je czytaliście (wtedy nie wahajcie się i podmieńcie na własne propozycje!). Jest to lista zdecydowanie lżejsza niż poprzednia, ale na pewno nie mniej ciekawa. Może ktoś pokusi się o zrobienie obu?

Niedługo również rusza newsletter i pierwszym unikalnym materiałem TYLKO dla subskrybentów będzie lista książek do samodzielnego uzupełnienia, podzielona na półrocza. Dzięki temu, będziecie mogli ją wydrukować, wypełnić własnymi wymarzonymi książkami do przeczytania, a oprócz tego podzielić wyzwanie na dwa, jasno określone półrocza, odhaczyć postępy i przeczytać tym samym aż 28 książek! Pierwszy mail będzie wysłany pod koniec roku, a kolejne będą pojawiać się nie częściej niż co dwa tygodnie. Zapisać się do newslettera można na kilka sposobów, między innymi z menu po prawej stronie, ale możesz skorzystać z poniższego formularza:
Aby wydrukować listę, kliknij na obrazek, a następnie zapisz na dysku lub drukuj prosto z przeglądarki. Format to poziome A4.

0 Shares:
2 komentarzy
  1. “Bóg nigdy nie mruga” moją ulubioną książkę ever, ale trzeba to czytać na smutno, bo w innych przypadkach słabo działa.

  2. świetne wyzwanie, ale w tym roku przeczytałam może z 4 książki, z czego większość była w formie e-booka i to raczej biznesowe książki ( nie dłuższe niż sto stron). Też kocham czytanie, ale na prawdę trudno znaleźć na to czas. pozdrawiam [www.nielegalna-strefa.blogspot.com]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać:
Więcej

Jak robić dobre notatki?

Dobre notatki to coś, za co wielu uczniów i studentów dałoby się pokroić. Zamiast jednak być tym, co przed każdym testem biega za znajomymi i błaga o pomoc, może to właśnie za wami będą biegać? Dziś dam wam kilka rad dotyczących robienia dobrych notatek. A jeśli wolicie wersję filmową, zapraszam na vloga.
Więcej

Blogi, na które zaglądam regularnie

To nie jest tak, że czytam tylko siebie. Czytam blogi od zawsze, ale odkąd sama zajęłam się pisaniem, zaglądam do innych jeszcze częściej. Może dlatego, że od jakiegoś czasu blogosfera rozwija się tak szybko i tyle cudownych, kreatywnych blogów powstało, że czerpanie od nich inspiracji pełnymi garściami to sama przyjemność.