Wywiad z Wampirem. Film, który ma lat tyle co ja i roczek więcej. Z racji swojego wieku, wielu efektów specjalnych nie uświadczymy. Wampiry się nie świecą, co niestety ostatnio jest podstawowym i największym plusem każdego wampira. Mamy tu piękną, wzruszającą opowieść, można powiedzieć, że o ludzkiej egzystencji.

wywiad_z_wampirem_3

Oto mamy przed sobą postać Louisa, któremu żona umarła przy porodzie. Odnajduje go wampir Lestat i daje mu wyjątkowy dar – nieśmiertelność i swoje towarzystwo. Okazuje się, że Louis jest wampirem o czułym sercu, nie rozumie morderczych zapędów swojego towarzysza, nigdy nie chce się do nich przyczynić. Gdy do dwójki bohaterów dołącza Claudia, akcja zaczyna przyspieszać, aż do bardzo zaskakującego końca.

thhh

Film powstał na motywach powieści Anne Rice o tym samym tytule. W role głównych bohaterów wcielili się Brad Pitt i Tom Cruise. O tyle, o ile pierwszy z nich wydawał mi się zawsze sztywny, mało charyzmatyczny i w ogóle niezbyt przystojny, to Cruise jest po prostu wcieleniem zła i wampiryzmu. Nie wiem, czy to moje fangirlowe zapędy, czy prawda, ale uwielbiam patrzeć na filmowego Lestata. Na to, jak się porusza, jakie gesty wykonuje, a przede wszystkim, słuchać jego głosu, który hipnotyzuje z każdym wypowiedzianym zdaniem.

JHwbj

Osobiście dałam temu filmowi dziesięć gwiazdek i serducho na Filmwebie. Uważam, że zasługuje on na choć trochę uwagi, nawet jeśli tematyka nie wszystkim odpowiada. Pod płaszczem wampirycznej otoczki, rozgrywają się dramaty ludzkie, na które warto zwrócić uwagę. W przerwach między podziwianiem Lestata, a rozczulaniem się nad śliczną Claudią. A w jutrzejszej poczytance, zajmiemy się książką, która jest sprawcą całego zamieszania.

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: