Menu & Search
Co zrobić, gdy woda nie smakuje? Przepisy na wodę smakową

Co zrobić, gdy woda nie smakuje? Przepisy na wodę smakową

Problem stary jak świat – woda nie smakuje, nie lubię wody, a przecież wodę trzeba pić, bo zdrowa, bo pomaga na odchudzanie i tak dalej i tak dalej. Też miałam ten problem, więc dziś podzielę się z wami moimi trickami, które mogą wydać się oczywiste, ale gdy już kopniemy się w pupę i zaczniemy działać, przyzwyczajenie przychodzi bardzo często.

Dużo ludzi powtarza “Jak można nie lubić wody, przecież ona nie ma smaku?”. Ma w tym trochę racji, faktycznie woda jest smakowo neutralna i to właśnie ta nijakość mi ją skutecznie obrzydzała przez wiele lat. Nie straszne mi były kalorie z soków i napojów – one po prostu miały jakiś smak i skutecznie gasiły moje pragnienie w przeciwieństwie do… wody, która przecież powinna to robić najlepiej.

Dodaj wodzie smaku!

O obiektywnym wrażeniu nawodnienia porozmawiamy kiedy indziej, dziś zajmiemy się tym subiektywnym – będziemy dorzucać trochę smaku do wody i sprawiać, by piło się nam ją przyjemniej.

karafki
Po lewej: Menu karafka (klik) | Po prawej: DUKA dzbanek na wodę (klik)

Zacznijcie od naczynia, w którym podacie wodę. Łatwiej i przyjemniej pije się ze szklanki, najlepiej ze słomką, a skoro ze szklanki, do z czegoś musicie wodę nalać. Zadbajcie o ładną karafkę, do której możecie dorzucić dodatków smakowych – gdy woda nie smakuje to najlepszy pomysł, by zacząć ją pić częściej. Poniżej kilka inspiracji:

woda nie smakujeCytrusowe orzeźwienie

  • Limonka
  • Cytryna
  • Świeże listki mięty i melisy

Jagodowy raj

  • Owoce leśne świeże lub mrożone (maliny, jagody, borówki)
  • Świeże listki mięty
  • Miód

Arbuzowe szaleństwo

  • Kawałki arbuza bez pestek
  • Świeże listki mięty

W każdym przypadku składniki należy wrzucić do karafki i odstawić do lodówki do schłodzenia. Taka woda idealnie orzeźwia i nawadnia, a przy tym zyskuje w końcu jakiś smak, którego przecież tak bardzo w wodzie nam brakuje.

Oczywiście jeśli chodzi o przygotowywanie wody smakowej w domu, możliwości jest przynajmniej tysiąc. Można kombinować z różnymi ziołami, owocami, miodem, syropem klonowym i całym mnóstwem waszych ulubionych składników.

Jeśli robiliście kiedyś wodę smakową, koniecznie dajcie znać w komentarzu, jakie są wasze ulubione kombinacje. Ulżyjcie tym, którym woda nie smakuje – nie bądźcie tacy :)

 

0 Comments
Leave a Comment

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij