Problem stary jak świat – woda nie smakuje, nie lubię wody, a przecież wodę trzeba pić, bo zdrowa, bo pomaga na odchudzanie i tak dalej i tak dalej. Też miałam ten problem, więc dziś podzielę się z wami moimi trickami, które mogą wydać się oczywiste, ale gdy już kopniemy się w pupę i zaczniemy działać, przyzwyczajenie przychodzi bardzo często.

Dużo ludzi powtarza “Jak można nie lubić wody, przecież ona nie ma smaku?”. Ma w tym trochę racji, faktycznie woda jest smakowo neutralna i to właśnie ta nijakość mi ją skutecznie obrzydzała przez wiele lat. Nie straszne mi były kalorie z soków i napojów – one po prostu miały jakiś smak i skutecznie gasiły moje pragnienie w przeciwieństwie do… wody, która przecież powinna to robić najlepiej.

Dodaj wodzie smaku!

O obiektywnym wrażeniu nawodnienia porozmawiamy kiedy indziej, dziś zajmiemy się tym subiektywnym – będziemy dorzucać trochę smaku do wody i sprawiać, by piło się nam ją przyjemniej.

karafki
Po lewej: Menu karafka (klik) | Po prawej: DUKA dzbanek na wodę (klik)

Zacznijcie od naczynia, w którym podacie wodę. Łatwiej i przyjemniej pije się ze szklanki, najlepiej ze słomką, a skoro ze szklanki, do z czegoś musicie wodę nalać. Zadbajcie o ładną karafkę, do której możecie dorzucić dodatków smakowych – gdy woda nie smakuje to najlepszy pomysł, by zacząć ją pić częściej. Poniżej kilka inspiracji:

woda nie smakujeCytrusowe orzeźwienie

  • Limonka
  • Cytryna
  • Świeże listki mięty i melisy

Jagodowy raj

  • Owoce leśne świeże lub mrożone (maliny, jagody, borówki)
  • Świeże listki mięty
  • Miód

Arbuzowe szaleństwo

  • Kawałki arbuza bez pestek
  • Świeże listki mięty

W każdym przypadku składniki należy wrzucić do karafki i odstawić do lodówki do schłodzenia. Taka woda idealnie orzeźwia i nawadnia, a przy tym zyskuje w końcu jakiś smak, którego przecież tak bardzo w wodzie nam brakuje.

Oczywiście jeśli chodzi o przygotowywanie wody smakowej w domu, możliwości jest przynajmniej tysiąc. Można kombinować z różnymi ziołami, owocami, miodem, syropem klonowym i całym mnóstwem waszych ulubionych składników.

Jeśli robiliście kiedyś wodę smakową, koniecznie dajcie znać w komentarzu, jakie są wasze ulubione kombinacje. Ulżyjcie tym, którym woda nie smakuje – nie bądźcie tacy :)

 

0 Shares:
2 komentarzy
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać:
Więcej

Dieta OXY – hit czy kit?

Wiosna już dawno rozhulała się za oknem, więc wszyscy zaczęliśmy dążyć do pięknych sylwetek. Fitness kluby od dawna promują hasło "100 dni do wakacji", ale sam ruch nie wystarcza. Z pomocą przychodzą różne diety, w tym dieta OXY, którą testowałam ostatni miesiąc i postanowiłam podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami.
Więcej

Dieta Vitalia – moja opinia i efekty

Oczarowana motywacyjnymi wpisami o diecie BeBio i odkryciu, że to ten sam moduł, co Vitalia, postanowiłam wykupić sobie dwa miesiące diety i porównać ją do diety OXY, którą recenzowałam jakiś czas temu. Jak się sprawdziła? Jakie ma plusy, jakie minusy?