Menu & Search
Wiem, co mówi lis. Teraz wiążę sznurki.

Wiem, co mówi lis. Teraz wiążę sznurki.

Jeszcze jakiś czas temu listy przebojów okupowali bracia Ylvis, którzy sprzedali nam wiedzę tajemną i wyjaśnili w końcu, co mówi lis. Jak widać, tak bardzo spodobała im się rola mentorów i nauczycieli życia, że postanowili nie poprzestawać na odkrywaniu największych tajemnic biologii i tym razem chcą nam przekazać, jak poprawnie wiązać węzły na miliony sposobów.

Nikt nie jest jednak doskonały i nawet oni mają problem z jednym z węzłów o nazwie “Trucker’s hitch”. Gdyby ktoś miał wątpliwości, co to za diabelstwo, spieszę z wyjaśnieniem. Jest to całkiem sympatyczny węzełek używany do zabezpieczania ładunków w ciężarówkach i na naczepach. Ot, tajemnicza nazwa wyjaśniona.

Bohaterem historii jest biedny kandydat na żeglarza, który ze swoim knotem robi cuda takie, że magia się dzieje, ale w tym jednym właśnie przypadku chłopaczek ma problem z wykrzesaniem iskry. Dlatego śpiewa piosenkę o tym, czego nie potrafi, a z pomocą przychodzi mu stadko zupełnie przypadkowych ludzi wymachujących sznurkami, którzy nagle, zupełnie niespodziewanie odtańcowują skomplikowany układ choreograficzny, my tak wytańczyć i wymachać owy tajemny, skomplikowany węzeł. Nie można było tak od razu? Chłopina się biedny męczył.

Bracia Ylvis są niezastąpionymi nauczycielami i uważam, że z powodzeniem mogliby być wykładowcami na uczelni. Nauczą cię tego, co wiedzieć powinieneś, a nawet nie wiesz, że powinieneś to wiedzieć. Ba, oni ci uświadomią, jak wielka jest twoja niewiedza i szybko nadrobią zaległości. I to wszystko przy akompaniamencie skocznej, wpadającej w ucho piosenki – czego chcieć więcej. To jak to szło? Tu pętelka, tam pętelka, podskok, hop?

 

1 Comment
Leave a Comment

  1. Yunau
    4 lata ago

    Ja zdążyłam zapomnieć o what does the fox say a ty widzę jesteś na bierząco z głupotami tego pokroju :D

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij