Menu & Search
Uroki podróży tanimi liniami lotniczymi

Uroki podróży tanimi liniami lotniczymi

WizzAir, Ryanair, OLT i inne takie. We wszystkich podróżować można bardzo tanio, o ile podróżuje się tylko z bagażem podręcznym. I nie ma w tym nic złego, przecież bagaż podręczny jest całkiem pakowny, zwłaszcza, jeśli się jedzie na krótkie wakacje. No, chyba, że tak jak ja podróżujecie z osobą towarzyszącą – wtedy pewnie WizzAirem opłaca wam się bardziej wykupić jeden bagaż rejestrowany. Mi się opłacało i pożałowałam.

Wiedziałam, że o bagaże rejestrowane nie dba się na lotniskach jakoś szczególnie. Że czasem giną, że czasem się uszkadzają, raz się znajdują, a raz nie, ale zawsze myśli się, że takie problemy nie dotyczą nas, że to na pewno ktoś był bardzo nierozgarnięty i bagaż udało mu się zgubić. Zwykle się z takich ludzi śmiejemy, ale do czasu… kiedy taka sytuacja nie przydarzy się nam ;D

Jak wiecie, lub nie, przebywam właśnie w Szwecji. Dostałam się tam drogą lądową, leciałam liniami WizzAir, kupiłam jeden bagaż rejestrowany, do którego spakowałam dwie osoby i całą masę zakupów żywieniowych dla rodziny stęsknionej za polskim jedzeniem. Szczęśliwa wylądowałam, oczywiście również zmęczona, ale mimo wszystko szczęśliwa. Odbieram bagaż i widzę oderwany zamek (taki szyfrowy, którym blokuje się zamki błyskawiczne komór walizki). Protokół spisany, jestem tylko ciekawa, jak szybko i sprawnie kwestia ewentualnego odszkodowania zostanie rozwiązana – czeka na mnie kilka telefonów już w Polsce :)

Korzystając z okazji, chciałam was zapytać, czy ktoś kiedyś miał do czynienia z reklamacją bagażu i wie, jak przez to sprawnie przejść i na co się przygotować? A jeśli jesteście ciekawi życia w Szwecji i jak to mniej więcej tam jest, zapraszam na kanał Blogodynka, gdzie będzie kilka vlogów z miejsca, w którym aktualnie jestem. Pierwszy, ten z podróży, już na kanale i poniżej.

0 Comments
Leave a Comment

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij