Więcej

Ze Szwecji i o Szwecji – kto nadaje z kraju IKEA?

Sama nauka języka i miłość do klopsików szwedzkich nie wystarczy - mam potrzebę chłonięcia Szwecji każdą możliwą drogą. Jedną z nich jest podglądanie tych, którzy o Szwecji piszą. Czasem nawet prosto z kraju bułkami cynamonowymi płynącego.
Więcej

“13 powodów” po raz trzeci

Nie wiedziałam, że jestem tak mocno kojarzona z tym serialem, dopóki nie nadszedł dzień premiery 3. sezonu "13 powodów" i nie zasypaliście mojej skrzynki pytaniami o moją opinię.
Więcej

“Polityka” – moja nadzieja umarła

Ileż to ja się naczekałam, ile trailerów naoglądałam i newsów przeczytałam. Patryk Vega napompował moje oczekiwania do ogromnych wręcz rozmiarów i wręcz nie mogłam nie iść do kina w dzień premiery "Polityki". Więc poszłam.
Więcej

Co jest nie tak z polską szkołą?

Nie jest żadną tajemnicą, ze z polską szkołą jest coś nie tak. Było już źle za moich czasów, teraz to prawdziwy dramat. I tak jak cieszyłam się zawsze, że mam ten etap życia już za sobą, teraz wręcz ogromny głaz spadł mi z serca.
Więcej

Jak dostać się do Szwecji TYLKO drogą lądową?

Gdy kupiliśmy auto we wrześniu zeszłego roku i nie byliśmy już skazani na jeżdżenie 23-letnią pamiątką rodzinną, postanowiliśmy po raz pierwszy wyruszyć w trasę dłuższą niż na lotnisko w Poznaniu. Gdzie mogliśmy pojechać? Oczywiście - do Szwecji.
Więcej

Bezpieczeństwo żywności – co możesz robić po tych studiach?

Obroniłam inżyniera w lutym i właśnie uświadomiłam sobie, jak bardzo skopałam sprawę, pisząc na ten temat dopiero teraz. Jeśli wybierasz się na studia, zapewne jesteś już po rekrutacji (choć niekoniecznie, czytaj dalej :D), ale może akurat w tym roku idziesz do klasy maturalnej i ten wpis jak najbardziej Ci się przyda.
Więcej

Konta na Instagramie do nauki szwedzkiego

Od dłuższego już czasu uczę się (lub w zależności od ilości wolnego czasu, staram się nie zapomnieć) szwedzkiego samodzielnie w domu. Staram się ułatwić sobie sprawę, jak tylko mogę, więc... otaczam się tym językiem wszędzie, gdzie się da.
Więcej

Gdzie szukam inspiracji w biznesie?

Odkąd dotarło do mnie, że to, co robię w internecie to budowanie marki osobistej i chciałabym, by szedł za tym pomysł na realny biznes i pieniądze, bo kocham to, co robię, zaczęłam świadomie podpatrywać, jak robią to inni. Tak znalazłam swoje biznesowe inspiracje.