Piszę o wolności nieco przewrotnie, mając w pamięciu studentów, którzy w tym tygodniu wrócili w progi swoich uczelni i rozpoczęli kolejny rok akademicki (i mam tu na myśli również swojego męża). Sama niedługo zaczynam podyplomówkę, do tego momentu jeszcze chwila, ale już pojutrze rusza mój kurs programowania. I tego się jednocześnie boję i nie mogę doczekać.

O kursie programowania pisałam nieco szerzej w pierwszym wpisie z serii Od zera do Javascript Developera. Pomysł na serię był trochę spontaniczny, zrodził się w trakcie pracy nad Preworkiem (o którym opowiadam w drugim filmie opublikowanym dziś na moim kanale YouTube). Rozwiązywałam kolejne zadania i pomyślałam, że nie każdy ma okazję brać udział w takim kursie, a sporo osób może być ciekawych tego, jak takie szkolenie wygląda.

Wersja tekstowe najnowszego filmu już jutro na blogu. A tak przy okazji, dajcie znać, ile kanelbullar wciągnęliście wczoraj z okazji Kanelbullens Dag! Jeśli żadnego, to koniecznie to nadróbcie – każda okazja jest dobra, by wsunąć pyszną, najlepiej jeszcze ciepłą bułeczkę cynamonową. Te ze Szwecji smakują mi najbardziej.

O historii tego nietypowego święta pisałam przedwczoraj. Z tej okazji podzieliłam się z wami też oficjalnym przepisem na kanelbullar. Jutro niestety niedziela niehandlowa, ale może jeszcze zdążycie złapać potrzebne składniki? Brzuszki będą wam wdzięczne.

Spoiler alert! Może jesteście ciekawi, jakie tematy wpisów pojawią się na blogu w najbliższym czasie? Bo ja już mam to wszystko zaplanowane praktycznie do końca października. Nie tylko na tym blogu, ale też na blogu firmowym, gdzie szykujemy się do wypuszczenia nowego produktu (tym razem to coś wielkiego i wymagającego sporo pracy naszej dwójki, stąd plany są już mocno zaawansowane, choć premiera dopiero w grudniu).

Poczyniłam więc wpis o planowaniu publikacji na moje oba blogi – to jest ten, na którym właśnie jesteście i bloga firmowego mojej agencji marketingowej Pikus.IT. A co to za poradnik bez zdjęć? Wstawiłam do wpisu moją własną, prawdziwą, nieudawaną rozpiskę tematów postów wraz z datami – nie jest to symulacja na rzecz wpisu i zdjęcia :)

Wybory

Jest jeszcze jedno ważne wydarzenie, o którym nie zdążę Ci już opowiedzieć na czas – zbliżają się wybory parlamentarne. Chociaż jest we mnie duża niezgoda na to, co dzieje się w Polsce w trakcie kadencji obecnego rządu i z każdym dniem moja frustracja rośnie, najważniejsze dla mnie jest po prostu to, żebyś POSZŁA na wybory.

Jeśli nie wiesz, gdzie będziesz 13-go października, jeśli nie będziesz w swoim mieście zameldowania, jeśli nie wiesz, o co chodzi z głosowaniem, jak liczone są głosy, w ogóle COKOLWIEK związanego z wyborami jest dla Ciebie niewiadomą, zajrzyj do Barb Grabowskiej, która przygotowała wyborczy poradnik. Ale migusiem:


Życzę wam udanej niedzieli i wspaniałego nadchodzącego tygodnia. I mam małą prośbę – trzymajcie za mnie kciuki w nowym życiowym doświadczeniu – od poniedziałku pełnoetatowo wchodzę w świat programowania i mam ogromną nadzieję, że zostanę w nim na dłużej.

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: