Powinnam raczej napisać – Sobota Noc. Dzisiejsze plany nieco się pozmieniały i poprzeciągały, więc nie pozostało mi nic innego jak tylko zignorować alert w kalendarzu mówiący “Post Sobota Wieczór 16:00” i zabrać się za pisanie po powrocie do domu.

Co takiego się działo, że zapomniałam o całym świecie? Moja rodzicielka postanowiła zacząć podbijać internety, a ponieważ co nieco o tym temacie wiem, postanowiłam pomóc najlepiej jak potrafię. Dlatego też wybraliśmy się dziś na małą sesję zdjęciową (połączoną z obiadem, jak to zwykle bywa przy instagramowych sesjach). Powstało jej profilowe i kilka pierwszych fotek na nowy instagram. Przy okazji spotkaliśmy naszych znajomych, więc posiedzieliśmy nad lemoniadą i Aperolem Spritz trochę dłużej, a później pojechaliśmy na mały chillout do rodziców (bardzo mnie odpręża pobyt tam, nie mam z reguły wtedy przy sobie żadnych narzędzi do pracy, więc mogę leżeć i pachnieć). Swoją drogą, mama już kilka lat temu założyła bloga, na którego was serdecznie zapraszam.

Przy okazji tego chilloutu wpadło mi w rękę kilka ciekawych artykułów, które pojawiły się w gazetach w ostatnim czasie. Nie kupuję gazet papierowych, natomiast chętnie czytam ich internetowe wydania. Przeglądanie każdej strony po kolei było męczące, więc gdy mama wciąż wspominała o apce Clou, stwierdziłam, że zerknę. Na początku wiedziałam tylko tyle, że podrzuca nam każdego dnia kilka ciekawych artykułów. Później okazało się, że zaciąga je z ozycji takich jak Wysokie obcasy albo Duży format. Aplikacja dostępna jest zarówno na system iOS jak i Androida, jest bezpłatna i gwarantuje poszerzenie horyzontów.

Najciekawsze w ostatnim tygodniu artykuły znalezione na Clou to na pewno ten o kolejnych badaniach potwierdzających brak zależności między szczepieniami a występowaniem autyzmu. W tym artykule znajdziecie całą historię “szczepionkowego mitu” i dlaczego wciąż i wciąż powtarza się badania, które przez lata nie potwierdziły hipotezy, zamiast badać faktyczne przyczyny występowania zaburzeń ze spektrum autyzmu wśród dzieci. Całość przeczytacie tutaj.

Zaciekawił mnie też artykuł o Polakach pracujących i żyjących na stałe w Holandii. Sama planuję wyjazd do Szwecji – uczę się języka, wiem, jak ten kraj funkcjonuje i rozumiem mechanizmy w nim działające, czuję, że się tam odnajdę, ale czasem z ciekawości szukam alternatyw. Ostatnio pomyślałam cieplej o Holandii i wręcz jak na zamówienie, w Clou pojawił się artykuł na ten temat. Jest trochę o atmosferze w pracy (dobra albo żadna), biurokratycznych absurdach i opiece społecznej, co pokazuje, że każdy kraj ma swoje za uszami, ale i tak polska rzeczywistość uwiera mi na tyle, że żadna inna chyba nie będzie aż tak mocno. Artykuł znajdziecie tutaj.


Mam też dobre wiadomości dla tych, którzy obserwują mnie trochę dłużej. W sierpniu 2018 miała miejsce premiera mojego e-booka “51 pytań początkującej stylistki paznokci” – sprzedaż trwała 3 miesiące, a potem nastąpiła przerwa. Spowodowana była głównie moim niezadowoleniem z platformy sprzedażowej, którą wtedy wybrałam. Była droga w porównaniu z tym, co oferowała (chociażby brak możliwości wymuszenia wystawienia faktur za zamówienia, co przy cyfrowych produktach generuje absurd pod tytułem “Jak wysłać ludziom paragon?” – dla ciekawskich, z problemem sobie poradziłam, ale było to bardzo uciążliwe).

E-book wraca i to już w najbliższym tygodniu! Tym razem stawiam sklep na moim blogu, będzie to jedna strona, nigdzie nie będziecie musieli przechodzić, szukać i błądzić. Będę chciała wam zaoferować szybkie płatności PayU (prawdopodobnie również z opcją “Zapłać później” pozwalającą bez żadnych dodatkowych opłat zapłacić za 30 dni od dokonania zakupu), a faktura będzie do was przychodzić mailem :D

Archiwalny banner promujący sprzedaż. Link już nieaktualny, ale niedługo kupicie e-booka ponownie <3

Widzimy się za tydzień w kolejej Sobocie Wieczór i wcześniej w innych wpisach. Chociażby tak przydatnych jak ostatni poradnik o WizzDiscount Club, czyli jak latać taniej i częściej? To taki roboczy tytuł wymyślony na potrzeby dzisiejszego wieczora, ale idealnie oddaje istotę treści :) Buziaki!

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać:
Więcej

Sobota wieczór #7 – Biznesy w czasach kryzysu

Już od prawie miesiąca zmagamy się z kryzysem związanym z koronawirusem i przyznam, że życiowo zaczynam się przyzwyczajać do tej sytuacji. Ogarnęliśmy logistycznie zakupy, rozrywki i kontakty międzyludzkie, ale obserwacja rzeczywistości wprawia mnie w niepokój.