Wow, ale ten czas leci. Ledwo zdążyłam dopiąć listę rzeczy do zrobienia na ten tydzień, a tu już sobota i trzeba planować kolejny. No i oczywiście powitać was w kolejnym wpisie z cyklu Sobota Wieczór.

Ci, którzy śledzą mnie na Instagramie, na pewno pamiętają naszą ostatnią podróż do Szwecji. Byliśmy niedługo po zakupie nowego samochodu i na fali entuzjazmu spowodowanego ekonomicznym spalaniem i wygodą (wcześniej jeździliśmy Roverem 241Si z 1995 roku – kupiony przez mojego dziadka kilka dni przed moimi narodzinami w dniu sprzedaży miał 104.000 kilometrów na liczniku) postanowiliśmy wybrać się w podróż do Szwecji. Od pomysłu do wyjazdu minął zaledwie miesiąc, ale postanowiliśmy być na tyle szaleni, że ominęliśmy wszystkie promy i pojechaliśmy dłuższą, ale w całości lądową drogą.

 

Niedługo opiszę wam, jak ta trasa wygląda, ale w skrócie: wyjeżdżaliśmy z Wrocławia, dalej przez Niemcy do Danii i tam trzema mostami – Lillebæltsbroen, Storebæltsbroen i Öresundsbron (łączący Kopenhagę ze szwedzkim Malmö). Droga była piękna, zwłaszcza od przekroczenia duńskiej granicy, a trasa przez mosty wręcz zapirała dech w piersi.

Dlatego też, gdy dziś w gazecie przeczytałam, że Norwegowie planują stworzyć coś jeszcze wspanialszego, od razu pomyślałam, jaka będzie nasza kolejna podróż życia. News ma co prawda już przynajmniej dwa lata (bo z 2017 roku znalazłam artykuły na ten temat), ale do mnie trafił po raz pierwszy. Ze względu na trudny krajobraz, podróż trasą E39 z Kristiansand do Trondheim trwa 21 godzin – konieczna jest kilkukrotna przeprawa promem. Już teraz na trasie powstają nowe tunele łączące fiordy i ostateczny koniec prac przewidywany jest na 2035 rok, ale najciekawszy w tym projekcie jest pierwszy na świecie podwodny, pływający tunel. W tym artykule znajdziecie więcej szczegółów.


Kto powiedział, że przeglądanie Instagrama jest bez sensu? Sama nie wiem, ale obserwując wartościowe profile naprawdę można trafić na ciekawe rzeczy. Chociażby ostatnio Asia Glogaza udostępniła wywiad Forbesa z Markiem Piechockim – właścicielem LPP, która zrzesza pod sobą marki takie jak Reserved, Cropp, Sinsay czy Mohito.

Wywiad porusza wiele kwestii, od dalszych planów na rozwój firmy, poprzez jej wpadki i kryzysy (w tym głośny z 2013, kiedy w Bangladeszu zawaliła się fabryka, a w środku znaleziono metki między innymi Croppa – jest komentarz w tej sprawie) aż po kwestie bardziej prywatne. Można wynieść z niego trochę inspiracji, trochę refleksji, ale przede wszystkim poszerzyć nieco horyzonty i spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy. Artykuł znajdziecie tutaj.


Z kolei u mnie na blogu pojawiła się recenzja wspominanego przeze mnie ostatnio filmu Kobiety Mafii 2. Był kiepski, a dlaczego, tego dowiecie się z wpisu. Widziałam w tym tygodniu jeszcze Misz Masz czyli Kogel Mogel 3 i w zasadzie rączki mi opadły na tyle, że swojej recenzji pisać nie będę, za to zacytuję Sfilmowanych: Tu jest jakby paździerzowo i zaproszę was do ich recenzji na YouTube.

Jak zwykle zachęcam do podsylania ciekawych wpisów (waszych lub przez was znalezionych) i widzimy się już niedługo w kolejnym wpisie :)

1 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać:
Więcej

Sobota wieczór #7 – Biznesy w czasach kryzysu

Już od prawie miesiąca zmagamy się z kryzysem związanym z koronawirusem i przyznam, że życiowo zaczynam się przyzwyczajać do tej sytuacji. Ogarnęliśmy logistycznie zakupy, rozrywki i kontakty międzyludzkie, ale obserwacja rzeczywistości wprawia mnie w niepokój.