Ostatnio sporo podróżuję i dziwię się sobie, że choć o karcie Revolut słyszałam wcześniej, postanowiłam zacząć z niej korzystać dopiero w październiku, gdy wyjechałam tydzień do Londynu. Tam właśnie spełniły się wszystkie marzenia o świętym spokoju i nieprzejmowaniu się żadnymi prowizjami, przeliczeniami i myśleniem, ile gotówki powinnam ze sobą zabrać. Bo z Revolut to nie problem.

Czym jest Revolut?

Revolut to brytyjskie przedsiębiorstwo, które świadczy usługi bankowe. Zakładając tam konto, zyskujesz dostęp do rachunku bankowego, masz możliwość zamówienia do niego fizycznej karty, wykonywania przelewów w wielu walutach, a także (jako opcje dodatkowe) chociażby usługi związane z kryptowalutami. Dla mnie jednak, najważniejsza jest możliwość otwierania kont w ponad 140 walutach i wykonywania przelewów w każdej z nich.

Jak założyć swoje konto?

Aplikacja Revolut dostępna jest w AppStore oraz Google Play, gdzie możesz ją pobrać zupełnie za darmo. Jeśli skorzystasz z mojego linka, otrzymasz fizyczną kartę płatniczą zupełnie za darmo, a ja dzięki temu zyskam mały bonus w postaci 10 zł – będzie na kolejną podróż i tworzenie super treści na blogu :) Wystarczy wpisać swój numer telefonu, a link do pobrania aplikacji przyjdzie do Ciebie SMS-em.

Po ściągnięciu aplikacji podajesz swoje dane osobowe, a następnie musisz zweryfikować tożsamość poprzez przesłanie wyraźnych zdjęć dokumentu tożsamości oraz swojego selfie – konieczność ta wynika z międzynarodowego prawa bankowego (tzw. Know Your Customer) – ma ono przeciwdziałać oszustwom i nadużyciom, więc nie obawiaj się – Twoje dane są bezpieczne i nie zostaną wykorzystane w żadnych niecnych celach. Weryfikacja trwa kilka minut, w najgorszym przypadku do 24 godzin, a później możesz już korzystać ze wszystkich funkcji.

Zamawianie karty

W darmowym planie Revolut przysługuje Ci jedna karta. Po pierwszym doładowaniu konta (można to zrobić z pomocą dowolnej karty płatniczej z możliwością wykonywania transakcji internetowych – minimalna kwota zasilenia to 20 zł), możesz zamówić swoją kartę fizyczną. Jej koszt dostawy różni się w zależności od wybranej opcji, ale pamiętaj, że jeśli koszystasz z mojego linka, otrzymasz ją za darmo :) W aplikacji nadajesz swojej karcie PIN i czekasz na przesyłkę – przewidywany czas dostawy zostanie Ci wyświetlony w aplikacji.

Korzystanie z konta

Tak jak wspomniałam, konto można doładować z pomocą karty płatniczej – ja korzystam tylko z tej metody, bo ona gwarantuje mi brak prowizji od mojeo banku. Inną metodą doładowania jest przelew tradycyjny na podane przez Revolut konto, jednak jest to traktowane jak przelew zagraniczny i Twój bank może pobrać za to prowizję. Kolejną przewagą doładowywania kartą zamiast przelewem jest czas realizacji – doładowanie z karty pojawi Ci się na koncie natychmiast, doładowanie przelewem dopiero po kilku dniach.

Obecnie mam otwarte konto w złotówkach oraz konta walutowe w euro, funtach, koronie duńskiej i szwedzkiej. Gdy wyjeżdżam w zagraniczną podróż i kurs walut jest wyjątkowo korzystny, kupuję określoną kwotę w innej walucie, która jest transferowana na odpowiednie konto walutowe. Nie używam tej opcji bardzo często – moje konta walutowe służą głównie do odbierania i wysyłania przelewów w tychże walutach, bo…

Revolut to najlepszy kantor świata

Kursy walut zmieniają się z każdą sekundą, ale porównując je z jakimkolwiek kantorem, zawsze wypadają dużo korzystniej. Dlatego też, nie kupuję hurtowo waluty, a korzystam ze złotówek i Revolut sam przelicza po swoim przeliczniku odpowiednią kwotę w momencie transakcji kartą (lub wypłaty z bankomatu). Co ważne, za takie przewalutowanie nie jest pobierana żadna prowizja (dla porównania, za każde przewalutowanie w moim banku płacę 1% kwoty, minimum 5 zł). Limit dla wymian wynosi w darmowej wersji Revolut 20 000 zł w miesiącu.

Możecie też w dowolnym momencie wybrać gotówkę z bankomatów w każdej z walut. Wystarczy nie zgodzić się na przelicznik bankomatu. Wypłaty również są darmowe, ale do łącznej kwoty 800 zł w miesiącu. W obu przypadkach statystyki podejrzysz w swoim koncie.

Do czego jeszcze używam Revolut?

Przyznam szczerze, karta Revolut ratuje mnie w wielu sytuacjach, nie tylko podczas podróży. Używam jej również do płatności internetowych na zagranicznych stronach – wszędzie tam, gdzie nie płaciłabym w złotówkach. Zapytasz – gdzie? Opłacam tą kartą chociażby pakiet Adobe (Euro), szablony na strony dla siebie i moich Klientów (Dolary amerykańskie), zdjęcia stockowe (również Dolary amerykańskie) i… zakupy na Aliexpress :)

Wysyłam z pomocą Revolut przelewy zagraniczne – gdy mam do opłacenia jakiś rachunek, a także odbieram przelewy zza granicy (chociażby od rodziny, w Koronach szwedzkich).

Jakie jeszcze usługi są dostępne?

Jeśli uznasz, że chcesz skorzystać z większej liczby usług oferowanych przez Revolut, możesz wybrać któryś z płatnych pakietów. Dzięki temu zyskasz chociażby dostęp do ubezpieczeń medycznych i ubezpieczeń podróżnych, zwiększonych limitów wypłat (te opcje w pakiecie za 29,99 zł miesięcznie), specjalnej metalowej karty, która posiada funkcję cashback (otrzymujesz do 1% zwrotu za każdą transakcję wykonaną tą kartą), zniżki na ubezpieczenia telefonu, darmowy serwis concierge, bezpłatne szybkie przelewy, wstęp do poczekalni na lotniskach i transakcje giełdowe, a także dedykowaną, priorytetową pomoc techniczną (to w opcji 49,99 zł miesięcznie).

Ja korzystam tylko z darmowej wersji, bo żadna z dodatkowych usług nie jest mi bardzo potrzebna, ale na pewno jest warta rozważenia, gdy podróżujesz dużo, często i potrzebne są Ci ubezpieczenia oraz dużo większe limity wypłat i transakcji wymiany walut.

Porównanie opcji cenowych w Revolut (kliknij, by powiększyć)

Jeśli masz pytania o funkcjonowanie karty Revolut, koniecznie daj znać – odpowiem i postaram się zaktualizować ten wpis, by był jak najbardziej kompletny. Mam nadzieję, że mój patent na bezstresowe płacenie za granicą Ci się przyda :)

Wpis nie jest sponsorowany, ale zawiera link afiliacyjny :)

7 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: