Na wstępie muszę wspomnieć, że do tej pory jedyna moja styczność z akrylożelami to produkt “no-name” z Aliexpress, który kupiłam sto lat temu, chcąc sprawdzić, czy to w ogóle moja bajka. Pracowało się na nim koszmarnie źle, zachowywał się jak gęsty żel (ale wciąż żel), ciężko się formował, pędzelek słabiej namoczony w cleanerze kleił się do powierzchni, zaś zbyt wilgotny powodował natychmiastowe zalanie skórek. Istny koszmar, porzuciłam temat i zaczęłam uczyć się pracy z akrylem.

Aż tu nagle NeoNail wprowadził do oferty swoją własną wersję akrylożelu, czyli Duo Acrylgel. To był ostateczny bodziec do kolejnej próby, bo firma ta jest dobrze dostępna i nie ma konieczności czekania na przesyłkę, zamawiania przez internet, zabawy w paczki i tym podobne. Po prostu poszłam do galerii handlowej i kupiłam, a to się ceni.

Akrylożel to produkt łączący wszystkie pozytywne aspekty pracy z żelem i akrylem, jednocześnie eliminując te mniej przyjazne. Z akrylu mamy łatwość formowania i konieczność moczenia pędzelka w płynie (tylko, że nie w śmierdzącym luqidzie, a zwykłym cleanerze), a z żelu fakt utwardzenia dopiero po włożeniu do lampki LED/UV (przy czym nic nam nigdy nie spłynie i możemy bawić się w formowanie do woli).

Aby przedłużyć paznokcie produktem Duo Acrylgel możemy użyć tak zwanych Dual Forms (z którymi jeszcze nie miałam okazji pracować) lub skorzystać z tradycyjnej formy do przedłużania, którą przycinamy i dopasowujemy zgodnie z kształtem naturalnej płytki i kształtem, jaki zamierzamy nadać paznokciowi przedłużonemu. Na paznokieć nakładamy bazę żelową (lub twardą hybrydową, np. proteinowa z Indigo, Extend Base, Base Extra, itp.).

Następnie kopytkiem nakładamy kulkę produktu. Jej wielkość uzależniona jest oczywiście od długości paznokcia, jaką chcemy uzyskać i wysokości apexu, jaki planujemy stworzyć (czasem wystarczy niższy, bardziej naturalny apex). Pędzelkiem namoczonym w cleanerze delikatnie wyklepujemy i wygłaskujemy pożądany kształt.

Po utwardzeniu możemy ściągnąć formę i przetrzeć powierzchnię płytki cleanerem, a następnie przystąpić do piłowania. Piłujemy pilnikiem o gradacji 180 zgodnie ze schematem piłowania paznokcia przedłużonego – jeśli chcielibyście zobaczyć kiedyś tutorial na ten temat, dajcie znać.

Na sam koniec przecieramy ponownie cleanerem i gotowe – można przystąpić do malowania lub po prostu nabłyszczyć i zostawić tak, jak jest. Używałam tu koloru Cover Pink, który nie wymaga już malowania kolorem, prezentuje się przepięknie i bardzo naturalnie.

Jak widzicie praca z akrylożelem jest naprawdę dziecinnie prosta. Jeśli znacie zasady prawidłowej budowy paznokcia przedłużonego, z całą pewnością rozpoczniecie swoją przygodę z tym systemem z łatwością.

Duo Acrylgel to naprawdę dobry produkt, który łatwo się formuje, nie zalewa skórek, utwardza się bez większych problemów i będzie zbawieniem dla stylistek tęskniących za akrylem. Znalazłam w zasadzie tylko jeden minus – CENA. Tubka zawierająca TYLKO 7g produktu kosztuje nas 30 zł, 15g 40 zł, tymczasem konkurencja sprzedaje podobne produkty w lepszej cenie, chociażby Elisium, gdzie za 25g płacimy 50 zł, a z tego, co się orientuję, jest to również produkt bardzo dobrej jakości.

Czy warto inwestować w produkt od NeoNail? Na jego korzyść przemawia na pewno dostępność, nie mam jednak porównania do innych marek produkujących akrylożele. Niemniej jednak chętnie je dla was przetestuję – dajcie znać, czy chcielibyście coś takiego u mnie zobaczyć.

Na dzień dzisiejszy mogę Duo Acrylgel polecić z całego serduszka, bo praca z nim to prawdziwy sen na jawie. Po prostu nie wiem, czy mając do dyspozycji tańsze produkty podobnej jakości, warto przepłacać.

0 Shares:
  1. Polubiłam ten produkt, początkowo używałam go za dużo, ale teraz spokojnie przedłużam swoje pazurki “na dwa razy” :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać:
Więcej

Dlaczego musisz iść na szkolenie ze stylizacji paznokci?

Internet pełen jest ogłoszeń z usługami stylizacji paznokci, a dostępność produktów zachęca wręcz do zajęcia się tematem na własną rękę. Przecież to łatwe i szybkie pieniądze, a jaką trudnością może być pomalowanie paznokci? Poza tym, po co mam wydawać na wizytę w salonie, skoro mogę zainwestować i robić sobie manicure samodzielnie?
Więcej

Jak uniknąć uczulenia na hybrydy?

Uczulenie na hybrydy to jedna z częstszych ostatnio przypadłości. Nie ma dnia na grupach paznokciowych bez pytania o objawy i jak sobie z nimi radzić, mało jednak jest informacji o tym, jak zapobiegać. A prawda jest stara i powszechnie znana - lepiej zapobiegać niż leczyć.