Menu & Search
Home, bo Dom jakoś nie pasuje.

Home, bo Dom jakoś nie pasuje.

Kilka dni temu miałam okazję w końcu obejrzeć nową animację Dreamworks “Dom”. A właściwie “Home”. Dla mnie zawsze ten film będzie istniał pod angielskim tytułem – może dlatego, że pierwotnie chciałam iść na niego do kina w Szwecji jeszcze przed polską premierą, a może dlatego, że “Home” mi po prostu lepiej i dźwięczniej brzmi. W każdym razie obojętnie, pod jakim tytułem znacie tę bajkę – naprawdę warto ją obejrzeć.

W skrócie – Boov to urocze stworzonko, które specjalizuje się w ucieczkach, bo od wielu lat jest ściganym po wszechświecie i zajmuje kolejne planety. Tym razem cała ich społeczność ląduje na Ziemi, razem z małym Ochem, który wykazuje się ponadprzeciętnym optymizmem, zwłaszcza na tle swoich towarzyszy. Jest raczej samotny, nikt go nie lubi, a przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności zostaje publicznie odtrącony i skazany. Udaje mu się uciec i przez przypadek trafia na dziewczynkę o imieniu Tip, która ma jedno wielkie marzenie – odnaleźć matkę. Nienawidzi Boovów i aż dziwne, że tych dwoje bardzo się zaprzyjaźnia.

home-movie-trailer-large-10

“Home” to pouczająca historia o tym,  że to co moje, to moje, a nie twoje. O współczuciu, o tolerancji i akceptacji. O tym, jak wybaczać i dlaczego wybaczać. Przyznam, że uroniłam kilka łez podczas seansu – nie dało się tego nie zrobić. W ramach rekompensaty film dostarczył mi także kilkunastu wybuchów śmiechu. I to nie tylko z powodów żartów wypowiadanych przez bohaterów – do świetnej zabawy wystarczy sam język, jakim posługują się nasi kolorowi kosmici.

Na szczególną uwagę zasługuje także bez wątpienia rewelacyjny sountrack Rihanny i JLo. Piosenki są bardzo spójne z filmem, idealnie oddają jego charakter, a poza tym – szybko wpadają w ucho, aż chciałoby się zatańczyć razem z Ochem i kotkiem Tip.

home-mv-14

Film polecam nie tylko dzieciom. Polecam też dorosłym, by przypomnieli sobie, jak ważni są przyjaciele nawet w poukładanym i zaplanowanym świecie.

2 komentarze
Leave a Comment

  1. Yunau
    3 lata ago

    Zachęciłaś mnie :3 Raczej nieczęsto oglądam bajki, ale w przypływie impulsu tym razem to zrobię xd

  2. Astrall ʕ•ᴥ•ʔ
    3 lata ago

    Świetna recenzja :)

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij