Niedawno pisałam o najlepszych miejscach na naukę nowych umiejętności w sieci. Wspominałam o platformie Skillshare, na której możesz uczyć się czegokolwiek w jednej, stałej opłacie abonamentowej. Dziś pokażę Ci moje ulubione kursy.

Fotografia produktowa – Tabitha Park

Był to jeden z pierwszych kursów, na jakie trafiłam na Skillshare. Jest to bardzo fajnie poprowadzony kurs z fotografii produktowej i ich obróbki. Największą wartością dla mnie było kreatywne wykorzystanie przedmiotów dostępnych chyba w każdym domu do stworzenia ciekawych, niebanalnych kompozycji. Czas trwania kursu: 1h 6m.

Słodkie doodle – Yasmina Creates

Bardzo krótki i szybki kurs o rysowaniu słodkich “cute” doodli. Z filmików dowiesz się, co czyni słodkie rzeczy słodkimi (są to proste zasady stosowane nawet w reklamach! – mój przypis w ramach ciekawostki). Poznasz także ćwiczenia na wypracowanie swojego własnego uroczego stylu, dzięki czemu Twoj bullet journal lub jakiekolwiek inne miejsce, w którym chcesz rysować śliczne doodle nabierze nowego charakteru. Czas trwania kursu: 19 m.

Podstawy Adobe Illustrator – Daniel Scott

Jest to kurs prowadzony przez certyfikowanego instruktora Adobe, który wprowadzi Cię w tajniki programu Illustrator. Poznasz podstawy, tak zwane “essentials”, dzięki którym rozpoczniesz samodzielną pracę i będziesz mogła stworzyć swoje pierwsze projekty. Kurs pomógł mi jeszcze lepiej poznać interfejs tego programu, polubić się z nim nieco bardziej, nabrać wprawy i sprawności – nie muszę już się zastanawiać, jak osiągnąć efekt, który widzę w mojej głowie. Ani pytać o pomoc mojego męża, który Illustratora ma w małym palcu. Kurs sprawił, że do grafik wybieram Illustratora zamiast Photoshopa, a to duży sukces. Czas trwania kursu: 5h 54min.

Fotografia iPhonem – Dale McManus

Profesjonalny fotograf pokaże Ci, jak wykonać fantastyczne zdjęcia za pomocą Twojego iPhone’a. Używam telefonów od Apple od wielu, wielu lat i zawsze wydawało mi się, że moje zdjęcia nim wykonane są w porządku. Dzięki temu kursowi podpatrzyłam jednak kilka sztuczek i patentów, które wykorzystuję w codziennym fotografowaniu i moje życie (oraz feed na Insta :D) stało się piękniejsze. Czas trwania kursu: 51m.

Bullet Journal – różni twórcy

Bullet Journal to świetny sposób na kreatywne spędzanie czasu, ale też na zaplanowanie czasu pracy i czasu wolnego. Jestem wielką fanką tej metody, chociaż mój własny dziennik nie jest tak piękny, jak te, które widuję w internecie. Czasem jednak odpalam sobie dla inspiracji jeden z wielu kursów dostępnych na Skillshare i szukam inspiracji na nowe nagłówki, tabele, trackery i inne elementy, które mogę wprowadzić do swojego planowania. Skillshare to prawdziwa skarbnica pomysłów. Kursów jest kilkadziesiąt, zarówno dla planowania tradycyjnego, na papierze, jak i digitalowego (na przykład na tablecie).

Jak skorzystać z kursów, które Ci poleciłam? Zarejestruj się w Skillshare z pomocą przycisku poniżej i podaj dane do karty z płatnością. Uwaga! Nie zostanie pobrana żadna opłata przed upływem pierwszych dwóch próbnych miesięcy! W tym czasie możesz korzystać ze wszystkich kursów za darmo i zrezygnować z subskrypcji przed zakończeniem okresu próbnego – nie poniesiesz żadnych kosztów. Link poniżej jest linkiem afiliacyjnym z programu partnerskiego Skillshare.

1 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać:
Więcej

Inspiracje na Bullet Journal

Obiecałam, więc jestem! Jakiś czas temu na kanale pokazałam wam mój bullet journal,, dziś postanowiłam szerzej opisać wam ideę tego dziennika, dać znać, jak mi idzie oraz podpowiedzieć pomysły na własne strony i rozkładówki.
Więcej

Czego możesz się nauczyć na kwarantannie? #zostańwdomu i postaw na samorozwój

Jeśli mogę zrobić dla was coś dobrego w tym trudnym czasie, to zamierzam to zrobić. Ostatnio zaproponowałam wam 10 tytułów na Netflix, które warto nadrobić podczas kwarantanny, dzisiaj przyszła pora na rozwój osobisty. Czego możesz się nauczyć na kwarantannie? Oto przegląd kursów i treści edukacyjnych, które uważam za przydatne, ciekawe i warte przejrzenia.