Pisałam już wcześniej o tym, jak w ogóle się do Londynu dostać i jak się po mieście poruszać. Tym razem opowiem o najciekawszych muzeach w mieście. Tych, które wywarły na mnie największe wrażenie, choć oczywiście wiele jeszcze tajemnic mają przede mną londyńskie muzea.

Madame Tussaud’s Museum

madame-tussauds

Czyli najsłynniejsze muzeum figur woskowych. Wydawałoby się, że będąc w Londynie już któryś tam raz, nie ma potrzeby odwiedzać po raz kolejny tego samego miejsca, szczególnie w tej cenie, ale zapewniam cię, że to nieprawda. Tutaj ekspozycja ulega nieustannym zmianom i za każdym razem możesz spotkać kogoś innego. W dodatku obecnie działa tam kino 4D z przygodą Avengersów – film wyświetlany jest prosto na imponującą kopułę budynku, a siedzimy na krzesłach w pozycji prawie leżącej. Niezapomniane doświadczenie, seans i wycieczke warte swojej ceny.

British Museum

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chyba najbardziej imponujący budynek i najbardziej imponujące historyczne zbiory. Wszystko oczywiście poukładane według kontunentu i ram czasowych, z jakich dany przedmiot pochodzi. Powiem tak, warto wpaść nawet jeśli nie interesujemy się zbytnio historią, żeby zobaczyć ogrom i bogactwo tej instytucji. Jest tu tłok, dużo ludzi, lekki zaduch, a mnogość sal i korytarzy przytłacza (mieliśmy drobny problem ze znalezieniem wyjścia…), ale zdecydowanie warto. W dodatku na koszt Królowej. Czyli za darmo :)

Natural History Museum

The-Natural-History-Museum-2

Muzeum Historii Naturalnej to obok Science Museum najbardziej interaktywna placówka. Również gratis – na koszt Królowej. Mamy tu całą kolekcję szkieletów różnych fajnych zwierzaczków, kokon Darwina, gdzie mamy wszystko o ewolucji i specjalną wystawę o człowieku, gdzie możemy pociągnąć wajchę i zobaczyć jak pracują nasze mięśnie albo zważyć się, zmierzyć i obliczyć BMI. Naprawdę, tak interaktywnego muzeum nie widziałam nigdy i nigdzie. Można wcisnąć wszystko, dotknąć wszystkiego, coś powąchać, coś pomacać, w coś zagrać.

Science Museum

Science_Museum_-_Transportation_area

Kolejne interaktywne muzeum na koszt Królowej. Wchodzimy i od razu możemy oglądać zapierające dech w piersiach wynalazki sprzed wieków. Stare modele samochodów, samolotów, kącik rozwoju magii i alchemii, coś o dźwięku, coś o obrazie… Jest część o rozwoju rolnictwa, o hologramach, ale najbardziej zainteresowała mnie wystawa poświęcona lotom w kosmos. Możemy nawet przebrać się za astronautę i spróbować poskręcać jakieś śrubki. To wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać. Niestety :(

Tower of London

tower-of-london-100

Zastanawiałam się, czy umieścić tę pozycję przy muzeach, czy przy innych ciekawych miejscach, ale zdecydowałam się wcisnąć słynną Tower tutaj. Bilety możemy kupić przez internet, w punktach rozsianych po całym centrum i bezpośrednio w kasie (ale ja polecam punkty w centrum, fajne zniżki można złapać no i mamy wtedy pierwszeństwo wejścia, co przy gigantycznych kolejkach do wszystkiego jest wielkim atutem). Najlepszym punktem zwiedzania jest sala z klejnotami koronnymi, gdzie mamy przedstawioną całą ich historię od pierwszego króla, aż do Elżbiety II. Oprócz tego, są tu sale tortur, koszary, wieże strażnicze, magazyny z bronią, wystawy zbroi z różnych okresów i wiele, wiele innych. Niestety, kolejki często uniemożliwiają zwiedzenie wszystkiego i na pewno jeszcze tam wpadnę.

[button style=”5″ caption=”Dojazd, transport z lotniska, zakwaterowanie” link=”http://blogodynka.pl/wycieczka-do-londynu-dojazd-transport-z-lotniska-zakwaterowanie/”][/button] [button style=”5″ caption=”Wyżywienie, transport, Brytyjczycy” link=”http://blogodynka.pl/wycieczka-do-londynu-transport-miejski-wyzywienie-brytyjczycy/”][/button] [button style=”5″ caption=”Najciekawsze muzea w Londynie” link=”http://blogodynka.pl/najciekawsze-muzea-w-londynie/”][/button]
0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: