Menu & Search
Dlaczego musisz iść na szkolenie ze stylizacji paznokci?

Dlaczego musisz iść na szkolenie ze stylizacji paznokci?

Internet pełen jest ogłoszeń z usługami stylizacji paznokci, a dostępność produktów zachęca wręcz do zajęcia się tematem na własną rękę. Przecież to łatwe i szybkie pieniądze, a jaką trudnością może być pomalowanie paznokci? Poza tym, po co mam wydawać na wizytę w salonie, skoro mogę zainwestować i robić sobie manicure samodzielnie?


Owszem, Internet pełen jest tutoriali i filmików instruktażowych, z których faktycznie można nauczyć się pewnych podstaw stylizacji paznokci. Ba, sama tego typu filmy tworzę i uważam, że nie ma w tym nic złego. Dzielenie się swoją pasją i zarażanie nią innych to nic złego, pod warunkiem, że jedyną osobą, którą możecie skrzywdzić nieumiejętnym wykonywaniem pewnych czynności jesteście wy same.

To prawda, szkolenia są drogie i myślę, że jeśli paznokcie zamierzamy robić tylko sobie, w domowym zaciszu i nie chcemy planować przyszłości z zawodem stylistki paznokci, to, co znajdziemy w internecie jest w zupełności wystarczające do rozpoczęcia tej przygody. Sprawę ułatwia fakt, że produkty do stylizacji całkiem przyzwoitej jakości możemy znaleźć praktycznie w każdym centrum handlowym, o zakupach online nie wspominając.

Jak wybrać dobre szkolenie?

Prędzej czy później jednak większość kobiet z “robię tylko sobie” płynnie przechodzi do “zrobię koleżankom”, a później zaczyna na swoich umiejętnościach zarabiać. I to prawda, że można samemu wypracować pewne metody pracy, które uczynią nasze stylizacje perfekcyjnymi, a nasze klientki będą bezpieczne. Tylko, że takich talentów jest niewiele, dla większości dobre szkolenie będzie podstawą do rozpoczęcia pracy zawodowej.

Niestety sam fakt odbycia szkolenia nie znaczy, że zdobyłyście na nim wszystkie potrzebne umiejętności i jesteście gotowe do przyjęcia pierwszych klientek.

Pierwszym kryterium, jakie powinnyście wziąć pod uwagę, jest firma, która szkolenie przeprowadza. Na rynku jest kilka wiodących marek, które specjalizują się w systemie hybrydowym, żelowym lub akrylowym i w zależności od metody, której chciałybyście się uczyć, wyszukujecie lidera w swojej kategorii. Najlepsi instruktorzy są z reguły zrzeszeni pod skrzydłami firmy zewnętrznej, która kontroluje standardy szkoleń i regularnie dba o ich wysoką jakość.

Gdy już wybierzecie firmę, w której chcecie się uczyć, zastanówcie się nad instruktorem. Dla dobrego szkoleniowca warto przejechać całą Polskę, a nawet i wybyć za granicę (choć tu oczywiście koszty rosną), ale nie jest powiedziane, że perełek nie ma pod waszym nosem. Ponad to, bardzo często instruktorzy szkolą z kilku metod i prowadzą różne warsztaty, ale mają swój “konik”, w którym czują się najlepiej (mimo, że oczywiście są dobrzy w wielu dziedzinach) – warto o tym wiedzieć, przed dokonaniem wyboru.

Tak naprawdę cena powinna być ostatnim aspektem, na który zwracamy uwagę podczas wyboru szkolenia, zwłaszcza tego pierwszego. Dobre szkolenia zaczynają się od 1000 zł, a ceny maksymalnej chyba nie ma. Często też musicie na nie poświęcić więcej niż jeden dzień – zwłaszcza na szkolenia podstawowe, gdzie poznajecie technikę zupełnie od zera, a ponad to przechodzicie przyspieszony kurs bezpieczeństwa pracy w salonie i dowiecie się podstaw dotyczących najczęściej spotykanych chorób paznokci (i przy okazji przeciwwskazań do zabiegu).

Tak nie malujemy paznokci :)

Dlaczego wybór jest taki ważny?

Wbrew pozorom jednorazowa inwestycja większej ilości pieniędzy jest w szerszej perspektywie dużo tańsza niż rzucanie się na kilkugodzinne kursy za 300-400 zł. Tego typu szkolenia odbywają się najczęściej w bardzo dużych grupach, gdzie niemożliwe jest poprawianie błędów na bieżąco – jest to szczególnie ważne, bo to, czego nauczycie się za pierwszym razem wejdzie wam w nawyk i bardzo trudno będzie wam później to ograniczenie przeskoczyć w dalszym dążeniu do perfekcji.

Jeśli jednak okazuje się, że takie tanie szkolenie prowadzone jest w małej grupie, bardzo często okazuje się, że prowadzi je osoba kiepsko wykwalifikowana. Ponieważ nie ma obecnie zawodu stylisty paznokci w polskim prawie, niewiele wystarczy, by się takową ogłosić, a szkolić w dzisiejszych czasach może prawie każdy. Musicie pamiętać – nikt, kto zdobywał wiedzę przez wiele lat na szkoleniach i warsztatach oraz poprzez codzienną, żmudną praktykę, nie sprzeda tej wiedzy za bezcen. Wy też chciałybyście za to otrzymać godne wynagrodzenie, więc same widzicie, że za bezcen dobrze wyszkolić się po prostu nie da.

Jakie są plusy szkoleń?

Oprócz tego, że przygotujecie się do wykonywania pracy stylistki paznokci nie tylko od strony technicznej, ale też merytorycznej – poznacie podstawowe choroby paznokci i zapewnicie sobie oraz waszym klientkom pełne bezpieczeństwo podczas wizyty – szkolenia mają kilka dodatkowych zalet.

Po pierwsze, w cenie szkolenia macie dostęp do produktów danej firmy, na której w przyszłości prawdopodobnie będziecie pracować. Dobrej jakości produkty używane w salonach kosztują, tymczasem tutaj w cenie szkolenia otrzymujecie niepowtarzalną okazję do przetestowania produktów w różnej konsystencji, poznać różne metody pracy i wybrać te, które odpowiadają wam najbardziej.

Po drugie, wiedza i doświadczenie instruktora pozwoli wam zacząć własną karierę w miarę bezboleśnie. Na samym początku poznacie najczęściej popełniane błędy i nauczycie się ich unikać. Ba, ktoś wskaże wam wasze błędy, które mogą znacznie utrudniać wam życie i nawet koszmarnie wydłużyć czas pracy lub drastycznie zwiększyć zużycie produktów (a co za tym idzie – koszty waszej działalności). Nie nabierzecie złych nawyków.

W końcu nie zapominajmy też o tym, że szkolenia mają pewien socjalny aspekt. Szkolenia w małych grupach nie są wcale gorsze od indywidualnych, a poznanie nowych ludzi i atmosfera, jak na przyjacielskich pogaduchach przy kawie sprzyja nie tylko nauce, ale i późniejszej pracy. Wymiana doświadczeń z pierwszych obsłużonych klientek to bezcenna sprawa i jeśli tylko macie taką możliwość, skorzystajcie z niej.

Gdzie się szkoliłam?

Moim marzeniem zawsze było odbycie szkolenia w firmie Indigo – ich instruktorki zgarniają mnóstwo nagród na każdych mistrzostwach, tworzą piękne prace i są dla mnie przeogromną inspiracją. W momencie, gdy się szkoliłam, we Wrocławiu była tylko jedna instruktorka – Magda Żuk z Madeleine Studio (Wrocław, ul. Jagiełły 3) i wybrałam się właśnie do niej na szkolenie Basic Almond&Oval z metody żelowej.

Jest to szkolenie podstawowe z dwóch najpopularniejszych kształtów salonowych – owalu i migdałka. Trwa trzy dni i kończy się egzaminem, podczas którego zdaje się test teoretyczny dotyczący produktów, chorób paznokci i budowy paznokcia naturalnego oraz przedłużonego, a także części praktycznej, podczas której należy samodzielnie wykonać odnowę paznokcia przedłużonego oraz zbudować paznokcie w jednym kolorze i stylizacji french. Koszt to 1400 zł (5-dniowe szkolenie z dodatkowym kształtem – kwadrat – kosztuje 2200 zł).

Obecnie w tym samym centrum szkoleniowym uczy druga instruktorka – Paula Rzepka, z którą miałam przyjemność pracować na warsztatach Perfekcyjne kształty salonowe i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że mimo iż jest młodą instruktorką w załodze Indigo, jej wiedza i doświadczenie są nieocenione.


Dajcie znać, czy wybieracie się na szkolenia ze stylizacji paznokci. Może na jakichś już byłyście? Wymieńmy się doświadczeniami w komentarzach.

Zdjęcie główne pochodzi ze stony Madeleine Centrum Szkoleniowe

0 Comments
Leave a Comment

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij