Menu & Search
Do matury pozostało: 16 tygodni

Do matury pozostało: 16 tygodni

Gdy zobaczyłam magiczną cyferkę oznaczającą ilość tygodni, jaka mi pozostała do matury, nie ukrywam, że ciuteńkę się przestraszyłam. Drodzy maturzyści, też tak macie, że im bliżej maja, tym większa panika Was ogarnia? Chyba przeżywam właśnie ten okres ;P

W tym tygodniu strzeliłam sobie w stopę. Z pełną świadomością, z pełną premedytacją i w ogóle nie wiem, co mnie zamroczyło. Jeśli chodzi o chemię, zrobiłam całe DWA zadania. Tak źle nie było jeszcze nigdy, zwykle jeśli miałam chwilę słabości to ilość zadań spadała np. z 200 do 100. Ale nigdy do dwóch! Nawet moja korepetytorka się dziś załamała. A ja? Było mi cholernie wstyd, że przyniosłam tyle nierozwiązanych zadań.

Z biologią poszło może trochę lepiej. Coś zrobiłam, przygotowałam się na korepetycje w miarę możliwości. Protista to dość niewdzięczny temat – gdzie bym nie czytała, zawsze jest co innego. I nigdy nie wiadomo, co tak naprawdę jest istotne. Okazało się, że w sumie to niewiele jest istotne. Całe szczęście, bo czytając te wszystkie mądre książki i notatki miałam ochotę zapłakać nad swym marnym losem. Zaczęłyśmy też tkanki roślinne – za dwa tygodnie mszaki i paprotniki. Przyspieszamy odrobinkę ;)

W tym tygodniu miałam też pierwsze od miesiąca korepetycje z matematyki. Nieszczęśliwe zbiegi okoliczności sprawiły, że przed świętami musiałam dwukrotnie z lekcji zrezygnować. Tu mam bardzo komfortową sytuację – przez cały ubiegły rok przygotowywałam się do matury rozszerzonej i przerobiłam na tym poziomie praktycznie cały materiał. Na ten rok zostały mi tylko cztery działy, w dodatku już na podstawie. Będzie dobrze ;)

Są tu maturzyści? Jak Wy przygotowujecie się do swojej matury?

4 komentarze
Leave a Comment

 1. Oli5622
  5 lat ago

  Uhuhu… Ja do matury mam jeszcze daleko ;o

 2. ajkk
  5 lat ago

  chodzę do gimnazjum i mam to samo na biologii o.O

  • 5 lat ago

   Nic dziwnego, skoro w liceum się poszerza materiał z gimnazjum. I to znacznie. Szczególnie na rozszerzeniu.

 3. nattalja
  5 lat ago

  powodzenia matura wcale nie taka straszna jak mowia inni;)

  zapraszam do sebie w wolnej chwili:) http://nattalja.blogspot.com/2014/01/best-of-2013.html

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij