Więcej

Co jest nie tak z polską szkołą?

Nie jest żadną tajemnicą, ze z polską szkołą jest coś nie tak. Było już źle za moich czasów, teraz to prawdziwy dramat. I tak jak cieszyłam się zawsze, że mam ten etap życia już za sobą, teraz wręcz ogromny głaz spadł mi z serca.
Więcej

Bezpieczeństwo żywności – co możesz robić po tych studiach?

Obroniłam inżyniera w lutym i właśnie uświadomiłam sobie, jak bardzo skopałam sprawę, pisząc na ten temat dopiero teraz. Jeśli wybierasz się na studia, zapewne jesteś już po rekrutacji (choć niekoniecznie, czytaj dalej :D), ale może akurat w tym roku idziesz do klasy maturalnej i ten wpis jak najbardziej Ci się przyda.
Więcej

Jak zdać ustny polski?

Ze swojego doświadczenia wiem, że po kilkunastu latach wiecznego pisania testów, sprawdzianów i egzaminów, wizja ustnej matury może przerażać, a nawet paraliżować i o tyle, o ile lekką ręką zdałam na sto procent angielski, tak polskim się stresowałam. Jak zdać ustny polski?
Więcej

5 rzeczy, które możesz robić, gdy jesteś chory

Wyspecjalizuję się w chorobowych tematach. Ponieważ gorączka mi doskwiera przez pół doby, a drugie pół śmiertelnie się nudzę, pomyślałam, że nie jestem sama i taki wpis może przydać się wam na przebłyski dobrego samopoczucia w chorobie.