Menu & Search
Kiedy wiesz, że są wakacje?

Kiedy wiesz, że są wakacje?

Zapewne dla znaczącej części ludzkiej populacji szkolne wakacje nie mają większego znaczenia, bo ich urlop ogranicza się do kilku tygodni w ciągu roku i to w terminie, który mniej lub bardziej mogą sobie wybrać. W pozostałe dni chodzą do pacy i po prostu pracują, a nie-rodzice mogą mieć czasem problem z rozróżnieniem roku szkolnego od ferii i wakacji. Dlatego dla tych wszystkich niepoinformowanych zamieszczam krótką instrukcję, jak rozpoznać, że zaczęły się wakacje.

Telewizja nagle zaczyna straszyć ostatnimi odcinkami sezonów ulubionych programów modowych, kulinarnych i tanecznych? No, zaczęły się kilka miesięcy temu, wydaje się jakby wczoraj, a tu spiker oznajmia, że kolejny odcinek będzie tym ostatnim i nie wiadomo, kiedy będzie wznowienie. Powiem więcej, tydzień później z przyzwyczajenia włączacie telewizor o określonej porze, a tam leci jakaś, pożal się Boże, powtórka!

Pod twoim oknem zaczyna przechodzić lub przesiadywać, zależnie od okoliczności, coraz więcej młodych ludzi i nie muszą pić i palić, byś ich zauważył. Śmieją się, głośno rozmawiają, kręcą filmy na snapa i robią sobie selfie z twoim kotem siedzącym na parapecie w tle, który być może wcale sobie nie życzy być podpisanym #tagiem „słodkiekotki” albo „catsofinstagram”.

Nagle wsiadając do autobusu stwierdzasz, że masz miejsce siedzące, choć od bardzo dawna się to nie zdarzyło. Ba, nie tylko ty masz miejsce siedzące, razem z tobą znalazło je aż pięć osób wchodzących razem z tobą do pojazdu. To musi świadczyć albo o wakacjach albo o apokalipsie zombie, a sądząc po tym, że pogoda jest przepiękna, a apokalipsy zombie obywają się zwykle w deszczowe noce, to muszą być wakacje.

No i wreszcie najważniejsza rzecz zwiastująca wakacje. Nowy sezon Pretty Little Liars – jednego z, jeśli nie jedynego, serialu, który postanowił rozpocząć sezon na wakacje i robić sobie urlop wtedy, kiedy cała masa innych seriali dopiero zaczyna. Wilk syty i owca cała!

Po czym wy poznajecie wakacje? I nie mówcie mi tu o świadectwach z paskiem, to zbyt oczywiste dla was i zbyt nieosiągalne dla niedzieciatych dorosłych :D

3 komentarze
Leave a Comment

 1. Łosoś
  4 lata ago

  Kiedy jaskółki drą się za oknem, to znak, że idą już wakacje <3
  I jak wszyscy rzucają się, żeby poprawiać oceny D:

 2. Yunau
  4 lata ago

  No, kiedy robi się na tyle ciepło, że jestem zmuszona nosić krótki rękaw. I kiedy dookoła zaczyna latać mnóstwo much i innego robactwa, wliczając te w moim domu ;-; Otwarte okno to zło ;-;

 3. Bedzionek
  3 lata ago

  Kiedy zaczyna być ciepło <3 I słonko świeci :3 I można iść na boisko, albo poczytać gdzieś na zewnątrz. Oraz gdy trzeba powiedzieć pani, że jej przedmiot jest baaardzo fajny i czy można coś poprawić xD

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij