Menu & Search
Jesteś złą matką

Jesteś złą matką

Lubimy decydować za innych. Lubimy wtrącać się w życie obcych osób, mówić im jak należy postępować, a jak nie należy. Często nasze dobre rady przekształcają się w długie kazania, które osaczają rozmówcę i mamy wtedy tylko dwa wyjścia. Albo tę osobę speszymy albo rozjuszymy bardziej niż czerwona płachta byka.

Chociaż bywa tak w wielu, wielu sytuacjach, choćby wtedy, gdy każdy mówi ci, jaką szkołę masz wybrać, jakie przedmioty zdawać na maturze, w jaki sposób myć podłogę i jak układać naczynia w zmywarce, tak naprawdę najbardziej drażni mnie wtrącanie się w wychowywanie dzieci. Bo wiecie, niektórzy może wiedzą lepiej, co jest dobre dla ciebie, ale NIKT nie wie, co jest dobre dla twojego (przypominam, twojego) dziecka. Po prostu jesteś złą matką. Nie, nie mam swoich dzieci. Uważnie obserwuję.

Właściwie sama nie wiem, czy gorzej jest wtedy, gdy wtrąca się babcia, dziadek, czy ciocia, z którą widzimy się raz na ruski rok i ma ona wtedy paradoksalnie najwięcej porad, czy gdy natrętem jest obca, przypadkowa osoba spotkana na ulicy. Obcemu można coś powiedzieć i dogadać, babci nie przekrzyczysz. Przecież ona kocha swojego wnuka mocniej niż ty!

Maluchowi jest za zimno, za gorąco, powinien mieć czapkę, rękawiczki, zaraz ich mieć nie powinien, wózek jest nie taki jak powinien, jedzenie za mało rozdrobnione, a w ogóle to kto widział przyprawiać jedzenie dla dzieci (tu będę miała wam coś do powiedzenia za jakiś czas). Dlaczego mała Zosia płacze? Pewnie jest głodna albo ma kolkę. Ty i tak wiesz, że pieluszka jest mokra, ale wszyscy dookoła wiedzą lepiej. Zwłaszcza, jeśli jesteś młodą matką.

Uwierz mi, jeśli właśnie zmagasz się z podobnym problemem, serdecznie ci współczuję. Mnie trafia szlag, gdy obserwuję to gdzieś z oddali, więc domyślam się, jak bardzo wkurza to ciebie. I obiecuję, że gdy już zostanę babcią, moje dziecko będzie mogło spokojnie wychować mi wnuki. Babcia będzie tylko rozpieszczać.

 

PS Przypominam o moim cudownym kanale na YouTube, który właśnie w tej chwili musisz zasubskrybować. Bo fajne filmy.

0 Comments
Leave a Comment

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij