Menu & Search
Jeśli mamy takie samo zdanie, to znaczy, że cię napuściłam

Jeśli mamy takie samo zdanie, to znaczy, że cię napuściłam

Funkcjonujemy w społeczeństwie, co jest praktycznie tak samo oczywiste jak to, że społeczeństwo dzieli się na grupy, dobierając się pod zupełnie różnymi względami, począwszy od zasobności portfela, na podobnych zainteresowaniach i cechach charakteru skończywszy. Oczywiste jest również to, że charakter z czasem się zmienia i niektóre osoby do danej grupy przestają pasować – wtedy albo z niej odchodzą, albo próbują wszystkich innych sobie podporządkować, miotając się tak panicznie, że nie zwracają uwagi na to, ile szkód dookoła wyrządzają sobie i innym.

Skupmy się na tych, którzy przejmują kontrolę. Przestają pasować do grupy, więc szukają w niej sprzymierzeńców i nie ma w tym właściwie nic dziwnego. Dziwny jest sposób, w jaki to robią. Naturalną rzeczą jest, że nie wszyscy muszą się z daną osobą zgadzać, ale ten, kto robi to najgłośniej, staje się wrogiem publicznym numer jeden, a jego znajomi, którzy mają takie samo zdanie, na pewno zostali zmanipulowani i napuszczeni.

donkey-215885_1280

Nie ma tu znaczenia, czy osoba “napuszczająca” ma lat 10, 15, czy 50, a osoby “napuszczane” są młodsze o 10 lat, czy starsze o 100 lat. Najważniejsze jest to, że jeśli mają takie samo zdanie, co nasz przysłowiowy krzykacz, są dobrymi, prawilnymi ludźmi, którzy w normalnych warunkach staliby murem za naszym despotą, gdyby nie pojawił się wróg. A wrogów trzeba eliminować.

Kiedy sama stanęłam w sytuacji osoby “zmanipulowanej”, rączki mi opadały, bo nie dało się wytłumaczyć, że nie stoję po niczyjej stronie, tylko wyrażam swoje zdanie. Tylko tyle i aż tyle, bo nikogo nie obraziłam, o wszystkim mówiłam przyjaźnie (no, może do czasu) i kulturalnie (to nie ulega wątpliwości). A ponieważ przyjaźnię się z krzykaczem, na pewno zostałam przez niego nasłana.

Powiedzcie mi jedno – dlaczego ludzie mają czasem klapki na oczach i są tak uparci? Mam nadzieję, że po tym wpisie będę mogła powiedzieć, że problem wszechświata został rozwiązany.

0 Comments
Leave a Comment

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij