Ponieważ na jesień planujemy kolejny wypad do Londynu i zaczęłam już rozglądać się za noclegiem, zaliczyłam niemały facepalm uświadamiając sobie, że jeszcze ani razu nie opisałam wam działania Airbnb i dlaczego tak bardzo ten portal kocham.

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, gdy szukałam noclegu w Poznaniu na targi Poznań Games Arena. Wtedy znalazłam sympatyczne mieszkanko w centrum, w którym mieszkało nam się całkiem nieźle (chociaż więcej nas w nim nie było niż byliśmy, ale to swoją drogą). Później z Airbnb korzystałam jeszcze kilka razy, ostatni raz podczas naszej podróży poślubnej do Londynu właśnie.

To dzięki Airbnb spędziliśmy tydzień w przepięknym trzypokojowym apartamencie, z ładną kuchnią, czystą, elegancką łazienką i, co równie ważne, zapierającym dech w piersi wydokiem na Tamizę i drapacze chmur w Greenwich – niestety, to mieszkanie nie jest już w ofercie, bo z pewnością wrócilibyśmy tam bez wahania, tymczasem szukamy czegoś innego. Warto dodać, że za pobyt 5 osób przez 8 nocy zapłaciliśmy łącznie około 2000 zł, co na Zone 2 w Londynie jest bardzo atrakcyjną kwotą.

Jak zarezerwować mieszkanie?

Przede wszystkim założyć darmowe konto i poświęcić kilka minut na jego weryfikację (przesłać skan dowodu osobistego, podać e-mail, nr telefonu – jedno z nich lub najlepiej wszystko na raz), dodać zdjęcie profilowe, a następnie zacząć wyszukiwać atrakcyjne oferty.

Aby poznać dokładne ceny mieszkań, musisz wprowadzić planowaną datę przyjazdu i wyjazdu. Bardzo często ceny różnią się w zależności od liczby osób zatrzymujących się w danym miejscu, więc warto wprowadzić również spodziewaną liczbę gości. Tylko tyle i aż tyle – teraz możesz już przebierać w ofertach.

 

Airbnb oferuje całkiem sympatyczne opcje filtrowania – nie tylko ze wględu na cenę jednego noclegu, ale też chociażby możemy wybrać, czy chcemy mieszkać w domu, mieszkaniu, na łodzi (!), razem z hostem lub mieć całe miejsce dla siebie. Jest jeszcze jedna przydatna opcja – gdy zależy ci na konkretnej lokalizacji, możesz wyszukiwać patrząc na mapę. Dosłownie.

Hej, ale czy to jest bezpieczne?

Airbnb to serwis nastawiony na klienta. Pieniądze, które wpłacasz, wpłacasz nie osobie, od której wynajmujesz, a bezpośrednio serwisowi. Gospodarz kasę otrzyma dopiero po przyjeździe i upewnieniu się przez ciebie, że wszystko jest okej.

Inna kwestia, że trzeba najzwyczajniej w świecie ze zrozumieniem czytać oferty i regulamin serwisu (napisany swoją drogą w formie pytań i odowiedzi). Czasami pobierany jest depozyt na wypadek ewentualnych zniszczeń (ale przecież nie zamierzasz nic nikomu niszczyć) – dostaniesz go z powrotem po wyprowadzce, ale czasami jest dość wysoki. Różne mogą być tez zasady anulowania – niekiedy bez wzgldu na termin rezygnacji zostaniesz obciążony 100% kosztów. No, CZYTAJ po prostu, nie bądź cielątko :)

Czy na Airbnb są kody rabatowe?

A tak, Airbnb oferuje sympatyczny program partnerski, a zniżkę otrzymasz właśnie dziś ode mnie. Jeśli jeszcze nie próbowałeś podróży z Airbnb, to teraz jest świetna okazja żeby spróbować. Zakładając konto z TEGO LINKU otrzymasz 100 zł zniżki na pierwszą podróż (a to przecież może być już nawet 1 noc w apartamencie w Polsce!), ja za to zgarnę 50 zł – kto wie, może ufundujesz mi nocleg w Londynie na jesień? Sytuacja win-win.

Mało tego, ty też możesz zarabiać na swoje noclegi. Po prostu zaproś swoich znajomych do korzystania z twojego linku, który znajdziesz już przy pierwszej wizycie na stronie.

To jak, gdzie jedziesz?

Daj znać, gdzie wybierasz się w najbliższym czasie. A może chciałbyś poczytać o polecanych przeze mnie miejscówkach w tym portalu? Z ogromną chęcią się z tobą podzielę ciekawymi apartamentami :)

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: