Obiecałam, więc jestem! Jakiś czas temu na kanale pokazałam wam mój bullet journal,, dziś postanowiłam szerzej opisać wam ideę tego dziennika, dać znać, jak mi idzie oraz podpowiedzieć pomysły na własne strony i rozkładówki.

Bullet journal to nowa moda wśród kreatywnych, zarządzających czasem osóbek (takich jak ja!). Uwielbiam planowanie, ale nigdy nie mogłam znaleźć kalendarza odpowiedniego dla mnie. W tych dostępnych na rynku zawsze czegoś mi brakowało, a co do tych w telefonach… powiedzmy, że jestem analogowa :)

p1020289

Czego potrzebujecie żeby zacząć? Odrobiny czasu, dobrych chęci, zeszytu w kropki (choć niekoniecznie – mój nazywa się MemoBook i jest chyba najtańszą opcją dostępną w sklepach) i czarnego cienkopisu oraz opcjonalnie ołówka. Na początek to wystarczy, choć nie ukrywam, że cały arsenał cienkopisów w przeróżnych kolorach i naklejek bardzo się przyda.

p1020288

Bullet journal jest wyjątkowy, bo to wy wymyślacie, co się w nim znajdzie. Ja postanowiłam każdy miesiąc rozpisać tygodniowo, a na koniec załączyć podsumowanie całości, gdzie wypiszę najprzyjemniejsze momenty z ostatnich tygodni i przypilnuję realizacji nawyków.

p1020284

Pomysły na przykładowe rubryki:

 • Obejrzane filmy
 • Przeczytane książki
 • Plany na kolejny miesiąc
 • Tygodniowa/miesięczna lista “TO DO”
 • Lista nawyków i ich wypełnianie w ciągu miesiąca
 • Roczne/miesięczne samopoczucie
 • Lista seriali obejrzanych/do obejrzenia
 • Plan ćwiczeń
 • Plan posiłków na dzień/tydzień

Jeśli chcecie żebym przygotowała więcej wpisów na temat mojego bullet journal i sypnęła kolejnymi inspiracjami (może tym razem instrukcja rysowania różnych nagłówków, wstążeczek i ramek?), dajcie koniecznie znać w komentarzach! 

 

0 Shares:
2 komentarzy
 1. Chcemy! Każdy kreatywny pomysł jest dobry (;
  Kupiłam już wcześniej taki zeszyt, ale nie wiedziałam, co z nim zrobić. Myślę, że to będzie dobry sposób na niego (;

 2. Możesz napisać instrukcję jak rysować banery, szlaczki, ikonki czy rubryki. Myślę, że to bardzo dobry pomysł :) Czekamy na więcej!!! ^^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać:
Więcej

Jak robić dobre notatki?

Dobre notatki to coś, za co wielu uczniów i studentów dałoby się pokroić. Zamiast jednak być tym, co przed każdym testem biega za znajomymi i błaga o pomoc, może to właśnie za wami będą biegać? Dziś dam wam kilka rad dotyczących robienia dobrych notatek. A jeśli wolicie wersję filmową, zapraszam na vloga.
Więcej

Blogi, na które zaglądam regularnie

To nie jest tak, że czytam tylko siebie. Czytam blogi od zawsze, ale odkąd sama zajęłam się pisaniem, zaglądam do innych jeszcze częściej. Może dlatego, że od jakiegoś czasu blogosfera rozwija się tak szybko i tyle cudownych, kreatywnych blogów powstało, że czerpanie od nich inspiracji pełnymi garściami to sama przyjemność.