Obiecałam, więc jestem! Jakiś czas temu na kanale pokazałam wam mój bullet journal,, dziś postanowiłam szerzej opisać wam ideę tego dziennika, dać znać, jak mi idzie oraz podpowiedzieć pomysły na własne strony i rozkładówki.

Bullet journal to nowa moda wśród kreatywnych, zarządzających czasem osóbek (takich jak ja!). Uwielbiam planowanie, ale nigdy nie mogłam znaleźć kalendarza odpowiedniego dla mnie. W tych dostępnych na rynku zawsze czegoś mi brakowało, a co do tych w telefonach… powiedzmy, że jestem analogowa :)

p1020289

Czego potrzebujecie żeby zacząć? Odrobiny czasu, dobrych chęci, zeszytu w kropki (choć niekoniecznie – mój nazywa się MemoBook i jest chyba najtańszą opcją dostępną w sklepach) i czarnego cienkopisu oraz opcjonalnie ołówka. Na początek to wystarczy, choć nie ukrywam, że cały arsenał cienkopisów w przeróżnych kolorach i naklejek bardzo się przyda.

p1020288

Bullet journal jest wyjątkowy, bo to wy wymyślacie, co się w nim znajdzie. Ja postanowiłam każdy miesiąc rozpisać tygodniowo, a na koniec załączyć podsumowanie całości, gdzie wypiszę najprzyjemniejsze momenty z ostatnich tygodni i przypilnuję realizacji nawyków.

p1020284

Pomysły na przykładowe rubryki:

 • Obejrzane filmy
 • Przeczytane książki
 • Plany na kolejny miesiąc
 • Tygodniowa/miesięczna lista “TO DO”
 • Lista nawyków i ich wypełnianie w ciągu miesiąca
 • Roczne/miesięczne samopoczucie
 • Lista seriali obejrzanych/do obejrzenia
 • Plan ćwiczeń
 • Plan posiłków na dzień/tydzień

Jeśli chcecie żebym przygotowała więcej wpisów na temat mojego bullet journal i sypnęła kolejnymi inspiracjami (może tym razem instrukcja rysowania różnych nagłówków, wstążeczek i ramek?), dajcie koniecznie znać w komentarzach! 

 

0 Shares:
2 komentarzy
 1. Chcemy! Każdy kreatywny pomysł jest dobry (;
  Kupiłam już wcześniej taki zeszyt, ale nie wiedziałam, co z nim zrobić. Myślę, że to będzie dobry sposób na niego (;

 2. Możesz napisać instrukcję jak rysować banery, szlaczki, ikonki czy rubryki. Myślę, że to bardzo dobry pomysł :) Czekamy na więcej!!! ^^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać:
Więcej

Czego możesz się nauczyć na kwarantannie? #zostańwdomu i postaw na samorozwój

Jeśli mogę zrobić dla was coś dobrego w tym trudnym czasie, to zamierzam to zrobić. Ostatnio zaproponowałam wam 10 tytułów na Netflix, które warto nadrobić podczas kwarantanny, dzisiaj przyszła pora na rozwój osobisty. Czego możesz się nauczyć na kwarantannie? Oto przegląd kursów i treści edukacyjnych, które uważam za przydatne, ciekawe i warte przejrzenia.
Więcej

Jak robić dobre notatki?

Dobre notatki to coś, za co wielu uczniów i studentów dałoby się pokroić. Zamiast jednak być tym, co przed każdym testem biega za znajomymi i błaga o pomoc, może to właśnie za wami będą biegać? Dziś dam wam kilka rad dotyczących robienia dobrych notatek. A jeśli wolicie wersję filmową, zapraszam na vloga.