Dostałaś już swój list z Hogwartu? To teraz czas na wyprawkę szkolną i przygotowania do wyjazdu. Krok po kroku powiem Ci, jak zorganizować wyjazd do studio w Leavesden pod Londynem, gdzie kręcone były filmy z serii o Harrym Potterze. Bo… plany zdjęciowe można zwiedzać!

Bilety – ceny i rezerwacja

Nie bez powodu zaczynam od biletów – ich wcześniejszy zakup jest niezbędny, by mieć pewność dostania się na wystawę. Aby umożliwić odwiedzającym wygodne zwiedzanie, obiekt ma limit osób mogących dziennie zwiedzić studio w Leavesden.

Rezerwacja biletów możliwa jest na oficjalnej stronie atrakcji. Cennik biletów indywidualnych wygląda następująco:

  • Dorośli: £45
  • Dzieci (5-15 lat): £37, dzieci 0-4 lat za darmo
  • Rodzina (2+2 lub 1+3): £148
  • Pakiet Studio Tour dla dorosłych: £54,95
  • Pakiet Studio Tour dla dzieci: £46,95

Pakiet Studio Tour zawiera bilet wstępu oraz przewodnik audio (dostępny w kilku językach) i pamiątkową książkę ze zdjęciami i informacjami o odwiedzanych miejscach oraz atrakcjach (polecam, jest super!).

Bilet rodzinny obejmuje albo dwie osoby dorosłe z dwójką dzieci lub jednego dorosłego z trójką dzieci. Wymagania wiekowe dla dzieci mieszczą się w przedziałach dla zwykłych biletów dziecięcych.

Zwróć uwagę na rezerwowanie biletów z możliwie największym wyprzedzeniem (szczególnie w wakacje, dni wolne i okołoświąteczne!). Przy rezerwacji musisz podać również godzinę wejścia – nie rezerwuj ostatniego “slotu” z myślą, że wejdziesz wcześniej, bo MOŻE Ci się to uda, ale nie jest to gwarantowane. Szkoda przebiegać maraton między rekwizytami, lepiej móc zwiedzać spokojnie i móc zrobić fotki wszędzie tam, gdzie chcesz :)

Lokalizacja

Harry Potter Warner Bros Studio Tour znajduje się w Leavesden pod Londynem. Dokładny adres znajdziesz poniżej. Wystarczy go wpisać w nawigację, jeśli poruszasz się po Anglii samochodem. Jeśli nie…

Warner Bros. Studio Tour London
Studio Tour Drive
Leavesden
WD25 7LR

Dojedź metrem

Twoja podróż będzie się składać z dwóch etapów. Zaczniesz na stacji kolejowej Euston , gdzie wsiądziesz w pociąg West Midlands jadący do stacji Watford Junction lub do kolejki linii Overground, jadącej na tę samą stację. UWAGA: W pierwszej opcji czas przejazdu wynosi około 20 minut, w drugiej około 45 minut – ma to znaczenie przy planowaniu czasu dojazdu.

Tak czy tak, przejazd będzie kosztował tyle samo – £5,60 w taryfie off-peak (poza godzinami szczytu) dla osoby dorosłej płacącej kartą Oyster (o transporcie w Londynie napiszę osobny wpis).

Na stacji Watford Junction znajduje się również pętla autobusowa, z której odjeżdża bus wycieczkowy bezpośrednio pod Warner Bros Studio Tour i przejazd kosztuje £3 w obie strony. Aby wsiąść do busa musisz mieć ze sobą bilety lub wydrukowane potwierdzenie rezerwacji na dzień podróży. Musisz mieć przygotowaną gotówkę, w busie nie zapłacisz kartą ani żadną inną metodą płatności.

Na miejscu

Po dotarciu na miejsce, musisz udać się do kasy lub automatu, gdzie odbierzesz Twoje bilety na podstawie potwierdzenia rezerwacji (wydrukowanego lub np. z telefonu – jeszcze mamy unijny internet :D).

Następnie czeka Cię kontrola bezpieczeństwa. Musisz okazać zawartość swojej torby/plecaka. Zostaniesz też przeskanowany wykrywaczem metali (?) przez ochroniarzy. Jeśli wszystko będzie w porządku, możesz wejść do hali głównej.

Jeśli masz wykupiony Pakiet Studio Tour, w szatni odbierzesz swój przewodnik audio, zaś w sklepie pamiątkową książkę (na podstawie kuponów wydrukowanych przy odbiorze biletów). Nie radzę jednak zaglądać do sklepu przed wycieczką – zdradzę Ci, że właśnie tam kończy się zwiedzanie – szkoda czasu na spoilery :)

W budynku znajduje się bar, gdzie kupisz napoje i przekąski – ciasta, sałatki, kanapki, proste dania na ciepło. Nie jest to jedyny punk gastronomiczny. Mniej więcej w połowie zwiedzania znajduje się kolejna restauracja, gdzie poza podstawowymi produktami możesz kupić piwo kremowe w pamiątkowym kubku (można je zabrać ze sobą do domu). Na wycieczkę możesz też zabrać swój prowiant i zjeść w obu wyznaczonych strefach gastronomicznych.

Zwiedzanie

Cała wycieczka zaczyna się od wyświetlenia krótkiego filmu i projekcji kinowej w sali, z której przechodzisz prosto do Wielkiej Sali. Na tych trzech etapach towarzyszy Ci pracownik studia, całą resztę wycieczki odbywasz samodzielnie, w swoim tempie.

Podobno rekordzista wyszedł już po 45 minutach, my za każdym razem spędzaliśmy w środku około 2-2,5 godziny. Nie spieszyliśmy się, robiliśmy zdjęcia wszędzie, gdzie się dało i filmowaliśmy wszystko, co się dało. Nie jedliśmy w kawiarni w środku.

Ostatnim etapem wycieczki jest sklep z pamiątkami, gdzie znajdziesz chyba każdy możliwy gadżet z franczyzy Harry’ego Pottera. Ubrania (zwykłe i filmowe – szaty, tiary, szaliki i czapki), różdżki (sama przywiozłam stamtąd różdżkę Hermiony), książki w różnych wydaniach, słodycze w oryginalnych, filmowych opakowaniach i ogólnie wszystko, co moggłabyś sobie tylko wymarzyć. NIE ZAPOMNIJ ODEBRAĆ SWOJEJ PAMIĄTKOWEJ KSIĄŻKI Z PAKIETU STUDIO TOUR.


Myślę, że zawarłam w tym krótkim poradniku wszystkie istotne informacje. Jeśli jednak miałabyś jakieś pytania, daj znać w komentarzu – odpowiem najszybciej, jak tylko to możliwe i uzupełnię ten wpis. Miłego zwiedzania!

1 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: