Mamy za sobą pierwszy tydzień Nowego Roku, który na blogu obfitował w filmowe recenzje. Nadchodzący rok będzie obfitował w nowe premiery, więc postanowiłam przygotować wam listę filmów, na które czekam w 2017 roku!

Od razu zaznaczę, że wymieniam tu te pozycje, których doczekać się nie mogę i przebieram nóżkami ze zniecierpliwienia, a nie te, na które wybiorę się do kina – tych będzie z pewnością znacznie więcej.

 

Filmy, na które czekam w 2017 roku

Assassin’s Creed (6.01.2017)

Gdy to czytacie, film jest już w kinach. I po raz kolejny szlag mnie trafia, że dobre filmy (albo chociaż te, na które czekam) za granicą mają premierę dużo wcześniej. Nie jestem jakąś wielką fanką gier tej serii – grałam właściwie tylko w jedną część i nawet nie przeszłam jej do końca. Dla mnie to zbyt filmowa opowieść – wolę po prostu usiąść w fotelu i delektować się historią. No i w końcu będę miała na to szansę.


Powidoki (13.01.2017)

Ostatni film Andrzeja Wajdy, w dodatku z Bogusławem Lindą w roli głównej – to musi być arcydzieło. Reklamuje się jako polski kandydat do Oscara, w co wcale nie wątpię i jestem bardzo ciekawa, jak przedstawione zostaną losy malarza Władysława Strzemińskiego. Na szczęście premiera już niedługo.


Konwój (13.01.2017)

Oglądając zwiastuny, miałam wrażenie, że ktoś porwał się na zrobienie trochę innego “Pitbulla”. Znowu mamy do czynienia z policją, dokładniej ze służbą więzienną i całą skorumpowaną bandą urzędników. Ciekawa jestem pewnych rozwiązań, do tego interesuję się tą tematyką. Może być ciekawie.


Kot Bob i ja (13.01.2017)

Czytałam książkę Jamesa Bowena o tym tytule i byłam oczarowana. Byłam wniebowzięta, gdy dowiedziałam się, że w przygotowaniu jest film (choć to i tak była kwestia czasu – wszyscy kochają niesamowite historie z kotami w roli głównej). No, kocham koty. To będzie film o kocie. Muszę zobaczyć.


La La Land (20.01.2017)

Czekam przede wszystkim dlatego, że to musical, a ja z musicalami muszę być na bieżąco. Taka już moja natura, kocham musicale i nic na to nie poradzę. Unikam jak ognia recenzji przedpremierowych, nie chcę sobie psuć odbioru, ale zwiastun zrobił na mnie całkiem miłe wrażenie.


Rings (3.02.2017)

Pokochałam oglądanie horrorów w kinie! Tylko, że jeśli chcę zobaczyć w kinie ten film, muszę szybko zabrać się za nadrabianie pozostałych filmów z serii Ring – jest to bowiem kolejna odsłona popularnego jak diabli horroru z Samarą w roli głównej.


McImperium (3.02.2017)

Mam nadzieję, że będzie grany w moim kinie. Wszystko, co ma “Mc” w nazwie mnie interesuje, zwłaszcza, że w tym przypadku skojarzenie ze słynną siecią fast foodów jest słuszne – film opowiada bowiem historię człowieka, który otwiera restaurację z szybkim jedzeniem.


Maria Skłodowska-Curie (3.03.2017)

Jak sam tytuł wskazuje – biografia wszystkim dobrze znanej Marii Skłodowskiej-Curie. To znaczy, znanej z jej odkryć, bo wiedza na temat jej życia prywatnego nie jest już aż tak powszechna. Sama ze wstydem przyznam, że wiem niewiele i chętnie z tego filmu się dowiem.


Piękna i Bestia (17.03.2017)

Kocham Emmę Watson! No i oczywiście uwielbiam wszystkie filmy Disneya w wersjach aktorskich. Maleficent, Kopciuszek – wszystkie zrobiły na mnie wrażenie, więc tym bardziej czekam na kolejne zwłaszcza, że historia Belli była jedną z moich ulubionych bajek w dzieciństwie.


Gru, Dru i Minionki (30.06.2017)

Kolejna część cudownych Minionków! Moje uwielbienie do tych żółtych potworków jest przeogromne. Jak tu ich nie kochać – są przecież totalnie przeurocze! Mam nadzieję, że kolejny film z tej serii utrzyma poziom, bo zawsze w takich przypadkach istnieje ryzyko wypalenia twórców.


Dunkierka (21.07.2017)

Interesuje mnie tematyka II Wojny Światowej, dlatego z ogromną radością witam każdy film osadzony w tych realiach. Dunkierka będzie właśnie jednym z nich i pokładam w nim ogromne nadzieje. Obym się nie zawiodła.


Emoji movie: Express Yourself (13.10.2017)

No umówmy się, każdy korzysta ze słodkich emoji wbudowanych teraz w każdy telefon. Każdy ma swoje ulubione emotikonki, a teraz na dodatek ktoś postanowił zrobić o nich film. Jestem bardzo ciekawa, jaka będzie fabuła i jaki ktoś miał pomysł na wykorzystanie buziek. Czekam.


Star Wars: Epizod VIII (14.12.2017)

Tak odległa data, toż to prawie rok czekania! Mam nadzieję, że nic mi w tym czasie nie uschnie (kwiatków nie mam, bo nie podlewałam :D). Pozostaje mieć nadzieję, że nie zmieni się data premiery kolejnej części Gwiezdnych Wojen – tego bym chyba już nie przeżyła.


[su_spacer size=”10″]

Powyższe zestawienie dotyczy filmów, które na dzień pisania posta mają zapowiedzianą premierę na nadchodzący rok. Nie jest wykluczone, że wśród zapowiedzi pojawią się jeszcze inne tytuły, ale powiedzmy sobie szczerze – gdyby miało wyjść w tym roku coś jeszcze, na co przeogromnie czekam, już bym o tym wiedziała :D Pozostałe filmy z ogromną przyjemnością zobaczę, specjalnie dla was zrecenzuję, ale nie obiecuję, że wprawią mnie w zachwyt. Ba, nawet powyższe mogą być ogromnym rozczarowaniem!

Na jakie filmy wy czekacie w nadchodzącym roku?

 

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: