Menu & Search
Filmowe prezenty pod choinkę

Filmowe prezenty pod choinkę

Były już książki, teraz przyszedł czas na filmy. Jeśli jeszcze nie wiesz, co kupić bliskim pod choinkę, możesz skorzystać z jednej z moich propozycji lub poczekać dzień lub dwa na kolejną porcję pomysłów. Święta bowiem są już tuż tuż, a nie chcemy przecież o nikim zapomnieć! No, to lecimy.

7607122.6Maleficent (Czarownica)

Użyłam tu angielskiego tytułu, bo jakoś bardziej mi pasuje. Czarownica może być każda, ale nie każda czarownica jest Maleficent. Pisałam jakiś czas temu recenzję tego filmu i przyznam, że byłam nim zachwycona. Był naprawdę piękny i wzruszający, przez co stanowi świetną rozrywkę dla całej rodziny. Polecam zwłaszcza dla dzieci ich rodziców, ale myślę, że każdy w tej historii będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

 

 

 

 

7586810.6Gwiazd naszych wina

Wiele osób mówi, że jest to pozycja obowiązkowa. Zarówno książka, jak i film, ale skoro już o filmie mowa… Bardzo wzruszająca opowieść (mam coś chyba do tego płakania przy filmach?) i chociaż może momentami przypominać typowe romansidło, podoba mi się bardziej niż typowe romansidło. Na główną bohaterkę przyjemnie się patrzy (w szczególności na to, w jaki sposób zagrała Shailene Woodley), a i historia nie jest zupełnie banalna.

 

 

 

 

7572050.6Rio 2

O tym filmie również Wam już wcześniej pisałam. Rodzina ostatnich błękitnych papug wyrusza na wycieczkę, podczas której znajduje osobników tego samego gatunku (dawno uważanych za wymarłych). Pełna humoru opowiastka dla dużych i małych, w której mamy nawet czarny charakter. Tak bardzo czarny, że chce się go trzasnąć patelnią w łeb w pewnych momentach, czasem robi nam się szkoda głównego bohatera, a czasem oczy szklą się ze wzruszenia. Plus ta piękna żabka. No błagam, kupcie mi Rio 2! :)

 

 

 

 

7601045.6

Niezgodna

Widziałam w sklepie na DVD, nie widziałam na Blu Ray, ale może jednak…? Kolejny film, który już recenzowałam – trzymający w napięciu, trochę w klimacie “Igrzysk śmierci”, ale to wciąż nie jest TO. “Niezgodna” to zupełnie inna historia, równie porywająca i wciągająca w swój klimat, urzekająca rozmachem i według mnie wątek romantyczny wcale nie jest tak kiepski, jak niektórzy o nim mówili. Nie wiem, skąd to wynikało, ale ze swojej strony mogę polecić – świetny prezent pod choinkę.

 

 

 

 

7527057.6Opowieści z Narnii: Lew Czarownica i Stara Szafa

Co prawda film nie jest specjalnie nowy i prawdopodobnie wszystkim znany, ale nieodłącznie kojarzy mi się ze świętami Bożego Narodzenia i jakiś czas temu właśnie z tej okazji go dostałam. Znając go na pamięć – to nie ma większego znaczenia. Ważna jest przepiękna treść, cudowna gra aktorów, rewelacyjne animacje, poruszająca muzyka i… wszyscy wiedzą, za co kochają Opowieści z Narnii. To taka moja prywatna Opowieść Wigilijna.

 

 

 

 

 

7591500.6Złodziejka książek

Tym razem bohaterką jest mała dziewczynka, która po śmierci brata trafia do adopcji. Początkowo nie dogaduje się z nową rodziną, ale szybko znajduje wspólny język z nowym ojcem (na sympatię do matki przyjdzie jeszcze czas) i uczy się pisać i czytać. Gdy Niemcy z rozkazu Hitlera zaczynają palić książki, ona podkrada jedną ze stosu, co zauważa żona jednego z wysoko postawionych wojskowych. Udostępnia jej swoją biblioteczkę, co było surowo zakazane. Przepiękna historia o rodzinnym cieple z wojną i okrucieństwem w tle. Po obejrzeniu tego filmu byłam bardzo poruszona, dlatego polecam każdemu.

 

 

 

 


 

To już wszystkie moje tegoroczne propozycje, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byście dopisali własne! Napiszcie, jakie filmy już kupiliście, zamierzacie kupić albo bardzo, ale to bardzo chcielibyście dostać i zainspirujmy innych do znalezienia prezentu marzeń dla bliskich! :)

0 Comments
Leave a Comment

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij