Menu & Search
Cycki muszą być

Cycki muszą być

Cholera, obiecałam sobie że o Donatanie i Cleo ani Eurowizji nie napiszę już tutaj ani słowa. To znaczy na pewno nie w kontekście naszego czternastego miejsca ani bólu wszystkiego z tym związanego. Było, minęło, nie ma co wspominać. A przynajmniej, według mnie nie ma co wspominać.

To, co widzicie powyżej to nowa piosenka Donatana i Cleo. Właściwie powinnam powiedzieć – kolejna wersja dobrze nam znanej piosenki. O tyle, o ile tłumaczenie “My Słowanie” na angielski na potrzeby Eurowizji było dla mnie zrozumiałe, tak nagrywanie po raz trzeci tej samej piosenki tylko w trochę innej wersji jest… bardzo komercyjne i zupełnie niepotrzebne.

Biorąc pod uwagę wpisy i wypowiedzi samego Donatana na temat wyników Eurowizji, pięknie śpiewającego zwycięzcy konkursu i niedobrym jury, które nam tak bardzo zaniżyło punktację, by sprostać wymaganiom publicznej poprawności, a także o Europie, która nie moża zaakceptować cycków i pośladków, klip ten można bardzo łatwo zinterpretować jako próba utarcia nosa wszystkim krtykom i pokazanie czegoś w stylu “jak chcę, mogę pokazać cycki i nic wam do tego”. Stąd trzęsące pupami kobitki w teledysku.

Naprawdę modlę się w duchu o jakąś głębszą ideę, która kryje się za tym obrazem. Wierzę, że przerobienie akurat “My Słowianie” na powyższe było przypadkiem, a nie dziwnym buntem, choć szkoda, że to tylko przeróbka, a nie nowy hit zrealizowany w podobnym klimacie – wtedy podobałby mi się dużo bardziej. Teraz pozostaje nieznane mi do końca uczucie, w którym wyczuwam odrobinkę niesmaku i całe mnóstwo innych, nienazwanych chyba jeszcze emocji.

PS Swoją drogą – skoro mamy 5. miejsce według publiczności, cieszmy się z sukcesu i błogosławmy jurorów, że nie przyznali nam więcej punktów i nie kazali organizować kolejnego konkursu, bo wykończyłoby nas to finansowo. Przecież TVP wyszłaby z torbami z tego interesu i mogę się założyć, że w siedzibie wszyscy odetchnęli z ulgą ;)

2 komentarze
Leave a Comment

  1. 5 lat ago

    Ja tam lubię cycki. Jak dla mnie ten nowy teledysk to żart i tak powinno się go odbierać. Co do pup. Akurat tutaj wyglądają słabo. Jakoś tak… galaretowato.

  2. Magda
    5 lat ago

    Haha, a z tą wygraną to jednak racja. Nie rozpatrywałam tego w tych kategoriach. Polski nie stać na takie przedsięwzięcie.

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij