Czytaj więcej:
[hygge_icon icon=”angle-right”] Jak uniknąć uczulenia na hybrydy?
[hygge_icon icon=”angle-right”] Recenzja “Mamma mia: Here we go again”
[hygge_icon icon=”angle-right”] Za co kocham Airbnb?


Do programu nie przystąpiłam od razu, natomiast w tej chwili mijają prawie dwa lata od mojego dołączenia. Nic nie wskazuje na to, bym w niedugim czasie miała z Cinema city Unlimited rezygnować. Jest to chyba jeden z najbardziej udanych zakupów.

Gdy przystępowałam do programu, miesięczny abonament kosztował jedynie 42 zł (dla całej Polski bez Warszawy). Od tamtej pory miały miejsce już dwie podwyżki cen i obecnie jest to koszt 46 zł. Biorąc pod uwagę, że pakiet korzyści się rozrasta, a sieć kin rozwija (chociażby nowe kino we wrocławskiej galerii Wroclavia, gdzie mamy sale IMAX i 4DX), nie jest to znacząca różnica.

Na czym to polega? Deklarujemy przystąpienie do programu na rok i opłacamy miesięczny abonament (lub płacimy za cały rok z góry), poprzez dodanie np. karty płatniczej do naszego konta. W zamian możemy oglądać filmy 2D bez limitów, nawet dwa lub trzy dziennie, codziennie. Do filmów 3D, IMAX, 4DX dopłacamy kilka-kilkanaście złotych (seans w sali VIP to dodatkowy koszt 52 zł). Jeśli nie zrezygnujemy w trakcie pierwszego roku, nie ma haczyków (wcześniejsza rezygnacja zmusza nas do zwrotu pieniędzy za wykorzystane w czasie trwania abonamentu bilety). Po roku zostajemy w programie na czas nieokreślony lub składamy wypowiedzenie.

Karta Unlimited stała się moją odpowiedzią na kinowe dylematy. Nie muszę już zastanawiać się, czy film jest na tyle dobry, że opłaca się wydawać pieniądze na bilet. Teraz mogę zobaczyć je wszystkie, a miesięczny koszt karty zwraca się praktycznie po drugim seansie.

Wiem, że w sieci krążą wyliczenia, że karta to naciągctwo i się zupełnie nie opłaca. Ich autorzy najczęściej biorą jednak pod uwagę tylko ceny biletów w środę, które są dużo niższe niż w inne dni, a poza tym, zakładają, że ktoś do kina idze 2-3 razy w miesiącu, co w moim przypadku jest wynikiem zdecydowanie zaniżonym. Nie każdy film zobaczymy w środę, bo pracujemy. Nie wszystko jest grane w późnych godzinach wieczornych. Z Unlimited tego problemu nie ma, bo idziemy do kina kiedy chcemy. Spontanicznie. Ot, za pięć minut mam ochotę na seans i jestem w kinie.

Dodatkowym plusem, z którego nie korzystam tak często, ale zdarza mi się, jest zniżka w Popcorn Barze. Jest to stosunkowo nowa funkcjonalność (pamiętam, gdy po pół roku mojego uczestnictwa w Unlimited rozesłano ankietę do członków programu z pytaniem, jakie inne benefity powinna mieć karta – wśród możliwych odpowiedzi były między innymi właśnie zniżki w barze lub drugi bilet dla osoby towarzyszącej w dużo niższej cenie). Uczestnicy programu dostają na start 10% zniżki, zaś osoby będące w programie dłużej niż rok, cieszą się zniżką 25%. Uważam, że to bardzo uczciwa oferta, chociaż, tak jak mówiłam, nie korzystam z niej przy każdym wypadzie do kina, bo musiałabym jeść poprocn kilka razy w tygodniu.

Jakiś czas temu zastanawiałam się, jaka jest maksymalna kwota, jaką jestem w stanie płacić miesięcznie za kartę Unlimited i doszłam do wniosku, że chyba byłoby to około 52 zł. Jeśli cena będzie wciąż wzrastać, możliwe, że rozważę rezygnację z programu, natomiast zrobię to z ogromnym bólem serca. A może wcale nie zrezygnuję? Kto wie. Na razie ceny nie rosną, a ja jestem z programu bardzo zadowolona.

Jeśli w waszym mieście znajduje się kino Cinema City, nie ma nad czym się zastanawiać. Program Ulimited to wygoda i oszczędność zwłaszcza, jeśli ktoś lubi chodzić do kina, tylko wiecznie ma dylemat z wyborem filmu. Ze swojej strony serdecznie polecam.

I wiecie co? Gdyby nie Unlimited, nie byłoby tylu filmowych recenzji na blogu. Tak, to zdecydowanie kolejny, ogromny plus. To ja lecę do kina! :)

0 Shares:
1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać:
Więcej

Powstaniemy, Czerwoni niczym świt – “Szklany Miecz” – premierowa recenzja

W tej recenzji iskry gniewu będą tryskać spod moich palców niczym malutkie błyskawice tryskały spod palców Mare Borrow. Może polać się krew, bez znaczenia, czy autorka należy do Srebrnych, czy Czerwonych. "Szklany miecz" przelewa moją czarę goryczy, a Victoria Aveyard powinna była albo przewidzieć moją reakcję, albo zwrócić się do kogoś, kto to zrobi.