Oprócz muzeów i restauracji, Londyn ma do zaoferowania jeszcze całe mnóstwo innych, ciekawych miejsc. O jednych pewnie słyszałaś, o innych nie, ale do każdego warto zajrzeć. Dlatego też dzisiaj zajmiemy się po prostu fajnymi miejscami, z bardzo różnych kategorii.

M&M’s World

M&M's_World_London_Abbey_Road

Cztery piętra kręcące się wokół słynnych cukierków. Sklep znajduje się w bliskiej okolicy Leicester Square i znajdziesz tam wszystko, co tylko możesz sobie wymarzyć. Plecaki, koszulki, bluzy, spodenki, pidżamy, torebki, długopisy, zeszyty, piórniki, czapki, zabawki, zestawy kreatywne, a przede wszystkim miliardy cukierków w różnych kolorach, które możesz kupić zarówno na wagę (i zrobić kolorowe, tęczowe miksy, mniam!), jak i w gotowych zestawach przygotowywanych w specjalnym laboratorium (którego pracę możesz podglądać przez szybę). Można dostać oczopląsu, nie da się nic nie kupić, a przede wszystkim warto zrobić mnóstwo zdjęć.

China Town

Chinatown,_London

Dzielnica azjatycka, jak nazwa wskazuje głównie chińska (choć nie tylko, żeby nie było). Jedyne miejsce w Londynie, gdzie restauracje chwalą się menu w języku chińskim, a ilość Azjatów na metr kwadratowy jest ogromna. Najbardziej urzekają mnie tu sklepiki spożywcze, szczególnie te ze słodyczami. Tu kupię oryginalne Pocky, które uwielbiam i które są w Londynie przynajmniej dwa razy tańsze niż te, które serwują nam na konwentach. Nie mogę tu też zapomnieć o cudownych “sklepach z duperelami”, jak to je mój T. określa. Można zginąć w bibelotach i całkiem dobrze się wśród nich czuć.

London Eye

London-Eye-2009

Wielkie koło widokowe, zbudowane z okazji nowego tysiąclecia. Pełen obrót trwa około 30 minut, stanie w kolejce około 1,5 godziny, ale widoki i wrażenia niezapomniane. Rozciąga się stąd panorama na całe miasto – naprawdę niezapomniany widok. Co prawda kolejny raz już pewnie tam nie wrócę (chyba, że wspólnie z kimś, kto jeszcze nie był), bo zdjęcia są, wspomnienia są, ale mnie osobiście oglądanie miast z lotu ptaka nie interesuje aż tak bardzo, ale przynajmniej raz zdecydowanie warto. Dodam na zachętę, że kupując łączony bilet na London Eye i chociaż jedną z kilku innych atrakcji, możesz liczyć na całkiem fajną zniżkę (jeśli kupujesz online, TU pisałam, że warto).

St. James’s Park

PI67447-hr

Jeden z wielu londyńskich parków, ale chyba mój ulubiony. Zachwyca mnie w nim prawie wszystko, począwszy od wdzięcznych wiewiórek krzątających się tu i ówdzie, poprzez imponujące ptactwo wdzięczące się do turystów, na kulturze odpoczynku kończąc. Bo tu nie ma tabliczek “nie deptać trawników”, każdy może usiąść na trawie, zjeść lunch i cieszyć się ładną pogodą.  Nie dziwi tu nikogo widok poważnych biznesmenów ściągających marynarki, na których później się kładą i błogo lenią przez całą przerwę w pracy.

Camden Town

Camden_Town-2

Miejsce o tyle niezwykłe, że niektórzy nazywają je dzielnicą hipsterów. Faktycznie, sklepom z ciekawymi ubraniami czy gadżetami tu nie brakuje. Każdy z nich wygląda oryginalnie, ma swoją duszę i osobowość. Ciekawi są też ludzie, którzy się tu przechadzają – to już warto zobaczyć na własną rękę, ale zapewniam, że jest tu bezpiecznie. Wbrew pozorom ;)

Londyn skrywa tysiące tajemniczych, zagadkowych i pięknych miejsc, które tylko na ciebie czekają. Jeśli chcesz jeszcze coś wiedzieć o planowaniu wyjazdu do Londynu albo ciekawych atrakcjach, proponuj temat w komentarzu. Tymczasem, wcześniej pisałam o:

[button style=”5″ caption=”Dojazd, transport z lotniska, zakwaterowanie” link=”http://blogodynka.pl/wycieczka-do-londynu-dojazd-transport-z-lotniska-zakwaterowanie/”][/button] [button style=”5″ caption=”Wyżywienie, transport, Brytyjczycy” link=”http://blogodynka.pl/wycieczka-do-londynu-transport-miejski-wyzywienie-brytyjczycy/”][/button] [button style=”5″ caption=”Najciekawsze muzea w Londynie” link=”http://blogodynka.pl/najciekawsze-muzea-w-londynie/”][/button]
0 Shares:
3 komentarzy
  1. A miejscem gdzie można spotkać hipsterów nie jest przypadkiem Brick Lane?;) Dziesiątki vintage shopów przyciągają alternatywnych ludzi. Będąc na Camden Town stwierdziłam raczej, że to siedlisko gothów i cybergothów.

    1. Ogólnie takich dzielnic jest chyba więcej niż jedno Camden Town ;) Mam na myśli miejsca, gdzie ludzie ubierają się nietypowo i szczególnie wyróżniają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: