Mój bullet journal pokazywałam wam już jakiś czas temu – od tamtej pory z większym lub większym powodzeniem go prowadzę, ale przyznam, że czasami brakuje mi pomysłów.

Co to jest bullet journal?

Jeśli nie wiecie, czym jest bullet journal, odsyłam was do wpisu poświęconemu mojemu dziennikowi, jego pierwszej konfiguracji, a także krótkiego filmu, który tam umieściłam. Na pewno poznacie tam odpowiedzi na pytania: co to?, po co?, jak?, dlaczego?

Czym są “dividers”?

Żaden polski odpowiednik tego słowa nie wydał mi się dość precyzyjny, więc postanowiłam zachować oryginalną, angielską pisownię. “Dividers” to ozdobne linie, którymi możemy oddzielić poszczególne rubryki w naszym BuJo, podkreślić nagłówki, ważne słowa lub po prostu dodać je dla ozdoby. Czasami, gdy robimy nasze dzienniki już dość długo, wpadamy w pułapkę i stosujemy ciągle te same linie, co zatraca nam różnorodność i indywidualizm bullet journala. Dlatego też przygotowałam dla was 16 przykładów, z których możecie skorzystać, gdy zabraknie wam weny.

Cały ich urok w tym, że bardzo wyraźnie widać, że są ręcznie rysowane i mają bardzo mocno “doodlowy” charakter – uwielbiam dzienniki utrzymane w tym stylu i przeglądanie ich na Pintereście sprawia mi ogromną radość.


Jeśli macie ochotę na więcej tego typu postów z propozycjami doodli i elementów do waszych BuJo, dajcie znać. Swoją drogą, kto z was prowadzi taki dziennik?

0 Shares:
  1. Raz jak na live’ie robiłaś BuJo zachęciłaś mnie, żeby zrobić coś podobnego na własną rękę. Wyciągnąłem jakiś zeszyt z mojej kolekcji zeszytów z jeleniami na specjalną okazję. Zacząłem bazgrać, aleee nie przyciągnęło mnie to na dłużej. Może jakbym nie bawił się różnymi plastycznymi rzeczami na co dzień sprawiłoby mi to jakąś większą przyjemność i bardziej mnie wciągnęło. Raczej zostanę przy tradycyjnym kalendarzu ^^

  2. MyPinkPlum, Eivti, Justinsglance, worqshop, Blogodynka
    – to Wy zainspirowałyście mnie do robienia BuJo, lub jak ja to nazywam planner. Dziękuję za inspiracje :) Bardzo mnie to wciągnęło, naprawdę, codziennie wypełniam nałogowo mój dzienniko – planner. Siedzę na Pinterescie i dodaję inspiracje do moich tablic – nawet zdziwiłam się ile mam obserwatorów. Zapraszam serdecznie – nazwa: Julia Siwinska. Bardzo się cieszę i podziwiam Wasze inspiracje, które odmieniły moje życie. W ogóle BuJo sprawił, że jestem bardziej zorganizowaną osobą jak kiedykolwiek, a przy tym mam więcej czasu na spędzanie czasu na YT i komentowanie YT ^^ XD z dwoma subami …. XD
    Buziaczki ślę, ^^
    Kocham kocham i jeszcze raz kocham!!!
    Julka :))))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać:
Więcej

Jak robić dobre notatki?

Dobre notatki to coś, za co wielu uczniów i studentów dałoby się pokroić. Zamiast jednak być tym, co przed każdym testem biega za znajomymi i błaga o pomoc, może to właśnie za wami będą biegać? Dziś dam wam kilka rad dotyczących robienia dobrych notatek. A jeśli wolicie wersję filmową, zapraszam na vloga.
Więcej

Blogi, na które zaglądam regularnie

To nie jest tak, że czytam tylko siebie. Czytam blogi od zawsze, ale odkąd sama zajęłam się pisaniem, zaglądam do innych jeszcze częściej. Może dlatego, że od jakiegoś czasu blogosfera rozwija się tak szybko i tyle cudownych, kreatywnych blogów powstało, że czerpanie od nich inspiracji pełnymi garściami to sama przyjemność.