Menu & Search
Atrakcje Airbnb – jak zarezerwować + najciekawsze atrakcje w Londynie

Atrakcje Airbnb – jak zarezerwować + najciekawsze atrakcje w Londynie

Ci, którzy z Airbnb podróżują rzadko, pewnie nie zauważyli, że od jakiegoś czasu na portalu dostępne są tak zwane atrakcje. Z czym to się je, jak je rezerwować i co ciekawego można wśród nich znaleźć?


Atrakcje Airbnb to stosunkowo nowa opcja w tym portalu. Ktoś mądry usiadł sobie w fotelu i pomyślał, że w sumie fajnie, że ludzie gdzieś jeżdżą, ale niekoniecznie mają co robić. Z drugiej strony, w każdym zakątku świata jest mnóstwo ludzi, którzy mają nietypowe pasje i wprost palą się do tego, by się nimi dzielić ze światem.

Atrakcje wyszukuje się dokładnie w ten sam sposób, co domy i mieszkania. Wpisujemy miasto, do którego się wybieramy, daty naszej podróży, liczbę gości i… w zasadzie tyle. Możemy sprecyzować jeszcze, w jakich językach powinien mówić nasz gospodarz (jak możecie się domyślać, głównie będzie to język angielski), zawęzić także zakres cenowy i, co ciekawe, ustalić kategorię (sztuka, rozrywka, warsztaty?).

Gdy wrzucicie sobie Polskę, niestety nie znajdziecie zbyt wielu atrakcji, w dodatku dostępne są one jedynie w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Bogactwo zaczyna się, gdy ruszymy kawałek za granicę. W tym wpisie postanowiłam podzielić się z wami najciekawszymi atrakcjami Londynu, gdyż to właśnie w tym mieście po raz pierwszy skorzystałam z tej usługi na Airbnb.

Brixton Hidden Jazz Club

Atrakcja, w której wzięliśmy udział podczas ostatniej podróży do Londynu. Pop Brixton to kontenerowiec, tymczasowo otwarty jako miejsce dla kreatywnych biznesów, dobrego jedzenia i jeszcze lepszego piwa. Jeszcze jedno wyjątkowe miejsce spotkań w londynie. Theo i Janinne to małżeństwo, które postanowiło właśnie w tym miejscu założyć ukryty klub jazzowy, gdzie wraz z przyjaciółmi od czasu do czasu (a tylko Airbnb wie kiedy ;D) przez dwie godziny zabawiają swoich gości wyborną muzyką i ciepłem swoich serduszek. Nie bez powodu jest to top5 atrakcja na świecie. Koniecznie spróbujcie przy następnej wizycie w stolicy Wielkiej Brytanii.

Harry Potter Walking Tour

Gratka dla każdego fana Harry’ego Pottera. Nie od dziś wiadomo, że to miasto było jednym z głównych źródeł inspiracji dla książkowych (i filmowych!) miejsc, a ta atrakcja jest jedną z kilku, dzięki której zobaczysz je wszystkie. Peron 9 i 3/4 na dworcu King’s Cross, Millenium Bridge, który w szóstym filmie ulega zniszczeniu, Dziurawy Kocioł i mnóstwo innych lokacji.

West End Musical Theatre Walking Tour

Atrakcja skrojona na moją miarę, naprawdę. Kto śledzi mnie dłużej wie, że kocham musical całym serduszkiem, a podczas tego spaceru nie tylko zobaczymy najważniejsze sceny musicalowe Londynu, ale też posłuchamy historii, anegdot i… piosenek z najsłynniejszych musicali. Przewodnikiem jest Neil Maxfield, który oczaruje was swoim głosem i jeśli tylko będziecie chcieli, zaśpiewa z wami duet ;)

Vintage bike ride, craft beer & food

Rowerowym szlakiem po kulinarnej mapie Londynu. Yannis zabierze was w nietypowe miejsca, do których ciężko będzie dotrzeć inaczej niż właśnie na rowerze. Zwiedzicie miasto z nietypowej perspektywy, a przy okazji skosztujecie najlepszych specjałów i kraftowego piwa, które w Londynie jest wręcz nieziemskie. A rowery nie będą byle jakie, bo prawdziwe vintage’owe klasyki.

Craft beer pub tour with London brewer

Tym razem Brian, londyński browarnik z sukcesami, podzieli się swoją wiedzą o najlepszych tap barach w mieście. W cenę atrakcji wliczają się cztery piwa na osobę (resztę możecie dokupić samodzielnie), a także cała wiedza, jaką przekaże wam gospodarz. Najlepsze lokalne piwa nie są serwowane w pierwszych lepszych pubach – warto zdać się w tym temacie na specjalistę, a na pewno nie pożałujecie.

Jak rezerwować atrakcje?

Rezerwowanie atrakcji jest chyba jeszcze prostsze niż rezerwacja mieszkań i domów. Nie ma tutaj kosztów, co do których mamy wątpliwości (np. kaucja i kiedy jest pobierana lub opłata za sprzątanie). Gdy już wybierzemy interesujące nas wydarzenie, a wcześniej nie wybraliśmy daty, system poprosi nas o wybór dnia i godziny wydarzenia.

Następnie przechodzimy do edycji gości i metody płatności. Tutaj właśnie wpisujecie, z kim wybierzecie się na daną atrakcję i wprowadzicie dane swojej karty płatniczej. Po kliknięciu “dalej” otrzymacie potwierdzenie rezerwacji, wasze wydarzenie zostanie dodane do kalendarza na Airbnb, a jeśli w tym czasie macie rezerwację mieszkania w danym mieście, zobaczycie obie rezerwacje połączone w jeden wyjazd.


Jak widzicie, atrakcje na Airbnb otwierają całą masę możliwości spędzania wolnego czasu na wakacjach, długich weekendach, city break’ach. Dajcie znać, czy korzystaliście z tej opcji i czy chcielibyście, żebym przygotowała podobne zestawienia dla innych miast :)

0 Comments
Leave a Comment

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij