Cykl wpisów o Chorwacji zaczęłam od przedstawienia wam ogółów, zamysłu i opowiedzenia wam, dlaczego tak naprawdę pokochałam ten kraj. Dzisiaj, jeszcze zanim powiem o organizacji wyjazdu, chciałam nieco narobić smaka i pokazać 5 najpiękniejszych miejsc i miast, które choć są popularne, są naprawdę warte zobaczenia. Bo o tych nieznanych miejscach będzie później.

Park Narodowy Krka

Nacionalni_park_Krka

Miejsce o trudnej do wymówienia nazwie, uderzająco piękne, stąd pewnie jako pierwsze – bardzo kojarzy mi się z Chorwacją, choć byłam tam tylko raz. Niestety ogromne tłumy odstraszają od kolejnych wycieczek, mimo, że naprawdę warto pojechać. Główną atrakcją są okazałe wodospady i kaskady. Dodatkową atrakcją jest możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. W lecie zwykle turystów na miejsce zawożą autokary,więc dostanie się tam jest bardzo proste – wszędzie są oferowane wycieczki.

Krk_waterfalls

Trogir

457654_xorvatiya_trogir_naberezhnaya_more_adriatika_stary_1680x1050_(www.GdeFon.ru)

Miasto przecudowne. Położone tuż przy porcie, wyjątkowo zachwyca malutkimi, wąskimi uliczkami, przy których często poustawiane są małe straganiki z pamiątkami i rękodziełem. Od czasu do czasu wpadamy na mały placyk, gdzie są kawiarnie, lodziarnie i restauracje z cudownymi owocami morza (o tym też napiszę!). Uwielbiam spacery tutaj zwłaszcza wieczorami, gdy po spacerze wychodzimy na molo i możemy obserwować zachód słońca.

Rovinj

Red Bull Air Race Rovinj - Location

Miasto robiące wrażenie zarówno z lotu ptaka, jak i z perspektywy przechodnia. Ma nieco inny klimat niż Trogir. Uliczki są szersze, bardziej naszpikowane kramikami. Bardzo inspirujące i chociaż tłoczne, mają niepowtarzalny urok. Warto podejść do kościoła św. Eufemii, który góruje nad miasteczkiem. Bywa tu czasem pod górkę, ale mimo upałów zdecydowanie powinniście się przełamać i połazić.

Jeziora Plitwickie

HR_-_Plitvice_(Plitvička_Jezera)5

Jest to bardziej strzeżony Park Narodowy niż Krka. Można powiedzieć, że równie piękny. Znajdziemy tu jeziora krasowe i wodospady, jednak tutaj się nie wykąpiemy. Dozwolone jest chodzenie tylko po wyznaczonych trasach o różnym stopniu trudności. Taka wycieczka może trwać od 2 do nawet 8 godzin, w zależności od naszych upodobań. Jest to kolejne miejsce, które sprawia, że czuję się jak w prawdziwym raju.

Jaskinia Baredine

Beredine_cave_-_11

Może nie jest to miejsce tak okazałe, jak wszystkie poprzednie, ale warte zobaczenia. Zwiedza się króciutko, jaskinia zostawia spory niedosyt, niektórych może rozczarować, ale z pewnych względów jest to miejsce warte zobaczenia. Przede wszystkim dlatego, że spotkamy tu pana Odmieńca Jaskiniowego, czyli takie żyjątko, którego ze świecą można szukać. Białe, bez oczek, kiedyś sądzono, że to dzieci smoków, które żyły w jaskini. No i oczywiście nie zapominajmy o szacie naciekowej. Ja tego nie pamiętam, ale Google mi jeszcze podpowiada, że przy okazji zwiedzania jaskini można wpaść do Muzeum Ciągników.


To co, już was przekonałam? Czekajcie na to, co jeszcze mam wam do opowiedzenia, bo będzie się tu działo!

 

0 Shares:
3 komentarzy
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać: