Menu & Search
4 sprzęty niezbędne w każdej kuchni

4 sprzęty niezbędne w każdej kuchni

Nasza przeprowadzka do własnego mieszkanka zbliża się wielkimi krokami i powoli kolekcjonujemy potrzebne sprzęty. Film powyżej to haul, w którym zobaczycie nasze zakupy, tymczasem zapraszam was na zestawienie pięciu sprzętów, które według mnie, przydadzą się w każdej kuchni.


Nasza przeprowadzka do własnego mieszkanka zbliża się wielkimi krokami i powoli kolekcjonujemy potrzebne sprzęty. Film powyżej to haul, w którym zobaczycie nasze zakupy, tymczasem zapraszam was na zestawienie pięciu sprzętów, które według mnie, przydadzą się w każdej kuchni.

Czajnik elektryczny

Ale nie byle jaki. Zainwestowaliśmy nieco więcej i postanowiliśmy kupić czajnik elektryczny z możliwością regulacji temperatury. Jest to duże ułatwienie, jeśli głównym napojem spożywanym w domu nie jest kawa lub czarna herbata. My najczęściej pijemy herbaty zielone lub białe, które wymagają obniżonej temperatury parzenia – ciężko nam wysiedzieć i przeczekać, aż woda ze zwykłego czajnika się ochłodzi. Taki czajnik to ogromna oszczędność czasu.

 

Dzbanek filtrujący wodę

Oczywiście pod warunkiem, że wasza woda w kranie nie jest filtrowana od razu lub po prostu jest zdatna do picia bez takich zabiegów. W Szwecji pijemy kranówkę bez żadnych oporów, natomiast w centrum Wrocławia, ze względu na starą infrastrukturę wolimy nie ryzykować. Dzbanki filtrują wodę i pozwalają zaoszczędzić pieniądze na zakupach (woda butelkowana kosztuje często zdecydowanie więcej niż powinna), a aspekt ekologiczny i fakt, że filtrujemy wodę domu rodzinnym ostatecznie utwierdził nas w przekonaniu, że bez dzbanka filtrującego u nas jak bez ręki.

 

Blender wysokoobrotowy

Ja wiem, że to jest dosyć droga inwestycja, ale postanowiliśmy go kupić z kilku powodów. Po pierwsze ma wysoką moc i wydajność, jest w stanie skruszyć praktycznie każdy produkt spożywczy i przez to spełnia wiele różnych funkcji. Możemy w nim robić nie tylko koktajle, ale i całe obiady – puree, zupy-krem (te ze składników niewymagających gotowania można przygotować już w 3-4 minuty), napoje mleczne z kokosa, migdałów, ryżu, mąki domowej roboty i całą masę innych rzeczy. Dla młodych ludzi lubiących wygodę i mających ograniczony czas – jak znalazł.

Opiekacz do kanapek

A najlepiej urządzenie wielofunkcyjne. My wybraliśmy TEFAL Snack Collection właśnie ze względu na niewielkie rozmiary i ogromną funkcjonalność. Wymienne płytki pozwalają przygotować setki różnych dań. W zestawie dostajemy dwie, trzy lub cztery płytki na początek, a kolejne możemy dokupić w razie potrzeby. Na sam początek zdecydowaliśmy się na tradycyjne gofry, panini oraz kanapki trójkątne – to przyrządzamy najczęściej, ale nie wykluczamy rozbuowy naszej kolekcji. Tefal nie jest najtańszy, więc możecie bez problemu znaleźć urządzenia spełniające podobne funkcje w niższych cenach – my dopłaciliśmy za mnogość wymiennych płyt grzewczych.

Dajcie znać, jeśli macie jeszcze swoje ulubione sprzęty, bez których nie możecie się obejść w kuchni i koniecznie zerknijcie na film – nie tylko o sprzętach tam opowiadam :)

3 komentarze
Leave a Comment

 1. Yunau
  2 lata ago

  Mi wystarczy mikrofala XD

 2. DieKalutol
  8 miesięcy ago

  Zgadzam się z każdą pozycją oprócz blendera wysokoobrotowego, zdecydowanie wolę ręczny.

  • 8 miesięcy ago

   Jedyny problem jest taki, że w wysokoobotowym zmielę wszystko (dosłownie ;D), a nawet zupę podgrzeję, a ręczny ma problem z mrożonymi truskawkami :D

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij